На американські біржі повернулась надія


На американські біржі повернулась надія

Американські фондові індекси за підсумками торгів у четвер злетіли завдяки досягненню угоди між американською адміністрацією і палатою представників про прийняття плану додаткового стимулювання американської економіки.

За підсумками торгів індекс "блакитних фішок" Dow Jones Industrial Average злетів на 108,44 пункту, або на 0,9%, до 12378,61 пункту. "Високотехнологічний" Nasdaq Composite зміцнився на 44,51 пункту, або на 1,9%, і закрився на позначці 2360,92 пункту. Індекс широкого ринку S&P 500 закрився зі зростанням на 13,47 пункту, або на 1%, на позначці 1352,07 пункту.

Оптимізм інвесторів був викликаний тим, що представники Білого дому і палати представників у четвер досягли домовленості про прийняття програми додаткового стимулювання американської економіки, що була запропонована президентом США Джорджем Бушем минулого тижня. Хоча представники Сенату, включаючи главу комітету з податкам, заявили, що вони ще не прийняли остаточного рішення із приводу прийняття цього плану, оперативність у просуванні цієї програми дала надію інвесторам. Багато хто з них уважають, що план допоможе запобігти спаду в американській економіці.

Крім того, стало очевидним, що Федеральна резервна система найближчим часом знову знизить процентну ставку по федеральних фондах, і політика пом'якшення грошово-кредитної політики буде продовжена доти, поки не будуть спостерігатися ознаки прогресу в економіці.

Багато корпоративних звітів, опублікованих в четвер, виявилися позитивними, що також додало оптимізму інвесторам. Акції Xerox злетіли на $1,08, або на 8,2%, до $14,33 після того, як вона повідомила, що її прибуток в IV кварталі виріс на 79% завдяки збільшенню продажів підрозділу кольорового друку і поглинанню компанії Global Imaging Systems. Чистий прибуток компанії в минулому кварталі злетів до $382 млн., або $0,41 на акцію. Роком раніше цей показник дорівнював $214 млн., або $0,22 на акцію. Без урахування разових статей прибуток компанії виріс на 8%. Доходи компанії збільшилися на 11% до $4,88 млрд. проти $4,38 млрд. попереднього року. Аналітики, що брали участь в опитуванні Thomson Financial, прогнозували прибуток компанії в розмірі $0,41 на акцію при доходах $4,83 млрд.

Оборонна компанія Lockheed Martin теж порадувала інвесторів. Її прибуток в IV кварталі 2007 фінансового року виріс майже на 10% завдяки збільшенню продажів інформаційних рішень і ракет і виявився вищим від прогнозів експертів. Акції Lockheed Martin додали $4,21, або 4,1%, і закрилися на позначці $105,90.

Збільшення цін на нафту і метали привело до подорожчання акцій нафтових і гірничодобувних компаній. Ціна на золото різко виросла через низький курс долара і відновлене зростання на американських фондових ринках, що додав оптимізму інвесторам. За результатами торговельної сесії на Нью-Йоркській товарній біржі, NYMEX, лютневий контракт на поставку золота злетів на $22,70, або на 2,6%, до $905,80 за тройську унцію. Ціна на нафту виросла на тлі зниження побоювань із приводу можливої рецесії в економіці Сполучених Штатів. За підсумками регулярної сесії на Нью-Йоркській товарній біржі, NYMEX, у четвер березневий контракт на постачання нафти марки WTI злетів на $2,42 або на 2,7%, до $89,41 за барель.

На такому тлі акції Freeport-McMoRan виросли на $6,13, або на 7,9%, до $83,43. Це найбільш значне зростання із червня 2006 р. Папери золотовидобувної компанії Newmont Mining Co. злетіли на $2,47, або на 4,9%, до $52,97. Котирування акції Alcoa Inc виросли на 5,6% до $30,81. Папери Exxon Mobil, найбільшої нафтової компанії у світі, піднялися на $2,55, або на 3,1%, до $86.

У цілому, на Нью-Йоркській фондовій біржі, NYSE, число акцій, що виросли, перевищило число акцій, що впали, у співвідношенні 2 до 1. Співвідношення акцій на електронному майданчику Nasdaq дорівнювало 4 до 3. Обороти на NYSE були високими - 2,2 млрд. акцій. На електронному майданчику Nasdaq обороти склали 2,5 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua