448
До системи "Зелена карта" Росія готова вступити з 2009 року
Міністерство фінансів РФ готується направити до Європейського бюро міжнародної системи страхування автоцивільної відповідальності "Зелена карта" повідомлення про готовність вступу Росії до системи з 1 січня 2009 року.
"Міністр фінансів Олексій Кудрін дав своєму заступнику Сергію Шаталову доручення довести до Європейського бюро "Зеленої карти" інформацію про готовність Росії вступити в цю систему з початку 2009 року".
Комітет Думи з кредитних організацій та фінансових ринків на засіданні у вересні 2007 року рекомендував прийняти в першому читанні законопроект, щодо вступу Росії в міжнародну систему страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів "Зелена карта".
Законопроект, що передбачає внесення блоку виправлень із "Зеленої карти" у закон про ОСАЦВ, формулює певні фінансові вимоги, які повинен виконати страховик для одержання права здійснювати операції в рамках системи міжнародного страхування. Страховики, що виконали такі вимоги, підлягають включенню в перелік страховиків, що здійснюють міжнародне обов'язкове страхування. Обов'язок з ведення переліку пропонується покласти на професійне об'єднання страховиків - Російський союз автострахувальників.
Ключовими умовами вступу до міжнародної системи страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів "Зелена карта" є гарантії держави-учасника, у тому числі фінансові. Ними може служити розміщений у першокласному західноєвропейському банку гарантійний депозит або надання банківської гарантії на цю суму, а також перестрахувальна міжнародна програма.
В цілому внесені новим законопроектом зміни дозволять більш повно гарантувати захист інтересів страхувальників і потерпілих у випадку дорожньо-транспортного випадку, а також сформувати безперешкодне трансмежове пересування автотранспортних засобів за допомогою страхування автоцивільтної відповідальності відповідно до критеріїв, що існують у країні в'їзду.
Документом також враховується можливість створення аналогічних систем обов'язкового страхування зі страховиками інших країн. Зокрема, у цей час ведуться переговори з казахстанськими страховиками про створення системи "Біла карта". У зв'язку із цим законопроектом пропонується універсальне визначення міжнародної системи обов'язкового страхування відповідальності автовласників, маючи на увазі можливу множинність таких систем.
Міжнародна система страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів "Зелена карта" функціонує з 1951 року. Основна мета - врегулювання претензій потерпілих у ДТП, зроблених при участі іноземних власників транспортних засобів, відповідно до національного законодавства країни події. Це означає, що у випадку участі в міжнародній системі страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів "Зелена карта" система буде покривати відповідальність російських власників транспортних засобів при поїздці за кордон.
Учасниками системи є національні бюро "Зелена карта" - професійні об'єднання страховиків ОСАЦВ, аналогічні Російському союзу автострахувальників.
До системи "Зелена карта" входять 44 країни (всі європейські держави, Україна, Білорусія, а також Ізраїль, Марокко, Туніс, Іран).
За матеріалами: forInsurer
Поділитися новиною