"Нафтогазу" не дозволили свавільничати з тарифом на газ


"Нафтогазу" не дозволили свавільничати з тарифом на газ

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) України відмовила національній акціонерній компанії (НАК) "Нафтогаз України" у видачі ліцензії на постачання природного газу за нерегульованим тарифом в обсязі 1,426 млрд куб. м на рік.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна" із залу засідання, таке рішення комісія прийняла на засіданні в четвер.

"Нафтогаз України" звернувся в НКРЕ за одержанням такої ліцензії для того, щоб поставляти газ своєї дочірньої компанії "Газ України" в обсягах, які ця компанія має намір переробляти в теплову енергію за давальницькою схемою, а також реалізовувати через мережу автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС).

НКРЕ відмовила у видачі ліцензії, посилаючись на обмеження, установлені ліцензійними умовами здійснення діяльності з постачання природного газу за нерегульованим тарифом.

Сумарний обсяг поставки природного газу афільованими (пов'язаними) компаніями, відповідно до умов, не може перевищувати 35% загального обсягу його споживання в країні (порядку 68 млрд куб. м на рік), тобто 23,8 млрд куб. м.

Регулятор установив, що афільовані з "Нафтогазом України" компанії "УкрГаз-Енерго", "Укргазвидобування", "Укрнафта" і "Чорноморнафтогаз" за 10 місяців 2007 року поставили споживачам набагато більше, ніж 23,8 млрд куб. м природного газу.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни.

Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

Ліцензуванню в Україні підлягає лише діяльність постачання природного газу (продажу кінцевим споживачам), його продаж посередникам (трейдерам) не ліцензується.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua