0 800 307 555
0 800 307 555

Уряд затвердив проект держбюджету на 2008 р.


Уряд затвердив проект держбюджету на 2008 р.

Уряд України на своєму засіданні затвердило проект держбюджету на 2008 р. Про це повідомив кореспондент РБК-Україна.

"Даний проект одноголосно підтримали всі члени уряду", - відзначив прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Тимошенко не виключає, що голосування з проекту держбюджету-2008 буде відбуватися без застосування системи "Рада". За її словами, до цього моменту всі депутати від коаліції, які в цей час перебувають на лікарняному, будуть присутні в сесійному залі. "Прийняття бюджету є дуже важливим для країни. Тому якщо буде треба, встануть з лікарні, приїдуть і проголосують", - сказала Тимошенко.

Дефіцит держбюджету в проекті, підготовленому попереднім урядом, становив 90 млрд грн, заявила Тимошенко на розширеному засіданні уряду. Вона відзначила, що, зокрема, не була збалансована система оплати за енергоносії на 2 млрд грн. Тимошенко повідомила, що новий уряд збалансував бюджет, у тому числі, за рахунок перегляду системи пільг. За її словами, новий бюджет передбачає виконання всіх законів України, які передбачають надання пільг. "Але вони будуть виплачуватися залежно від доходу родини - і це є концептуальною відмінністю. Ми більше не будемо дотувати заможних людей", - запевнила прем'єр. Вона уточнила, що новий Кабмін скасував у держбюджеті пільги для нардепів та держслужбовців.

У новому проекті держбюджету-2008, який розробив новий Кабмін, на соціальні виплати передбачено 45 млрд 600 млн грн. За словами Тимошенко, цей показник виріс на 57%. Крім того, в 2008 р. у середньому і Україні пенсії зростуть на 40%.

Прем'єр-міністр заявила, що народні депутати, які не проголосують за проект держбюджету-2008, будуть нести відповідальність. За її словами, всі депутати, які не проголосують за держбюджет, позбавлять населення України можливості повернути внески ("Ощадбанк" і "Оранта"), а також одержати підвищені пенсії та інші соціальні виплати.

У свою чергу, міністр фінансів Віктор Пинзеник повідомив, що відповідно до проекту бюджету, підготовленому новим урядом, дефіцит державного бюджету України на 2008 р. складе 18,4 млрд грн або 2,1% ВВП. У той же час він відзначив, що дисбаланс бюджету-2008 складе 105 млрд грн або 12% ВВП. Цей показник обумовлений необхідністю забезпечити виконання рішення Конституційного суду з соціальних пільг (70 млрд грн), припиненням збору податків, що втрачають дію в 2007 р. (18 млрд грн).

У той же час, Президент України Віктор Ющенко заявив на відкритті розширеного засідання Кабміну, що до кінця тижня нова редакція державного бюджету України на 2008 р. повинна бути прийнята в першому, другому і третім читанні. Після 15 січня почне працювати група з внесення змін і доповнень у держбюджет на 2008 р., повідомив Ющенко. Він відзначив, що з кожної галузі повинні бути розглянуті зміни з урахуванням зміни влади. Президент також звернувся до керівників фракцій і підкреслив, що всі невраховані позиції будуть розглянуті в січні-лютому 2008 р., щоб у третій декаді лютого внести відповідні зміни в бюджет.

Варто відзначити, що народні депутати на засіданні парламенту ухвалили рішення щодо продовженні роботи і проведення вечірнього засідання сьогодні о 16:00, на якому заплановане розглянути питання про Держбюджет на 2008 р.

Голова ВР Арсеній Яценюк заявив, що останній термін прийняття закону про Державний бюджет на 2008 р. - 30 грудня 2007 р. Він також нагадав, що формально юридично проект закону про Державний бюджет на 2008 р. у Верховній Раді не зареєстрований. Він буде внесений до парламенту після розширеної наради Кабінету міністрів. Нагадаємо, під час зустрічі Тимошенко з лідером ПР Віктором Януковичем сторони домовилися, що будуть створені три робітники групи. Зокрема, одна із груп, яку очолять міністр фінансів Віктор Пинзеник і народний депутат від Партії регіонів Микола Азаров, буде займатися підготовкою проекту держбюджету-2008.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua