Чавес запропонував обмінювати нафту на банани та цукор — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чавес запропонував обмінювати нафту на банани та цукор

Енергетика
73
Президент Венесуели Уго Чавес запропонував нові бартерні схеми з поставок венесуельської нафти в бідні країни Центральної Америки.
На саміті країн нафтового альянсу "Петрокарибе" в кубинському м.Сьенфуегос лідер Венесуели, зокрема, запропонував членам альянсу розплачуватися за нафту продуктами місцевого виробництва, наприклад, бананами та цукром.
За словами Чавеса, мова йде про створення "нової нафтової геополітики", спрямованої на зменшення залежності від "імперіалізму та капіталізму", передає Бі-бі-сі.
Венесуела поставляє 17 країнам "Петрокарибе" нафта за пільговими тарифами. Проте, заборгованість цих держав перед Каракасом росте. Зразком рішення цієї проблеми, на думку Чавеса, можуть служити бартерні схеми, що діють між Венесуелою та Кубою.
Венесуела поставляє на Острів волі майже 100 тис. барр. нафти на день за зниженими цінами - в обмін на це тисячі кубинських лікарів і вчителів безкоштовно лікують і вчать венесуельців. Висунута на саміті ініціатива дозволить країнам альянсу відстрочити виплату 40% вартості нафти на 25 років, процентна ставка при цьому складе лише 1%.
Венесуела має найбільші запаси нафти в Західній півкулі. На думку аналітиків, президент Венесуели, що займається будівництвом "соціалізму XXI століття", використає нафтові ресурси країни як важіль для нарощування політичного впливу Каракаса в Латинській Америці.
Нагадаємо також, що на початку грудня Чавес і лідери шести латиноамериканських країн - Бразилії, Аргентини, Болівії, Уругваю, Парагваю та Еквадору - офіційно відкрили новий регіональний банк розвитку - Banco del Sur, або Банк Півдня. Як заявив лідер Венесуели, "Банк Півдня покликаний звільнити Південну Америку від ланцюгів залежності з боку західних кредиторів".
На думку організаторів, Банк Півдня зможе надавати латиноамериканським країнам фінансування на більш вигідних умовах, ніж Всесвітній банк, Міжнародний валютний фонд або Міжамериканський банк розвитку. Засновники Банку Півдня обіцяють, що банк буде видавати кредити під широкий спектр проектів - від будівництва доріг до боротьби з бідністю.
У той же час критики проекту стверджують, що регіональний банк буде переважно використовуватись Чавесом як символічний інструмент розширення впливу на менш багатих сусідів Венесуели.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас