Газпром запустить Nord Stream вчасно


Газпром запустить Nord Stream вчасно

Газпром не бачить підстав переглядати терміни запуску газопроводу Nord Stream, що зв'яже РФ із європейськими країнами через дно Балтики, заявив офіційний представник російського газового монополіста Сергій Купріянов.

"Як ми розраховуємо, цей проект буде реалізований вчасно. Зараз ведеться процес узгодження всіх екологічних питань із країнами, які беруть участь в обговоренні цього, - Фінляндія, Швеція, Данія, Німеччина. Поки якихось підстав для того, щоб переглядати оголошені раніше плани - пуск газу цим газопроводом наприкінці 2010 року - поки таких підстав ми не бачимо", - сказав Купріянов в ефірі телеканала Вести.

Nord Stream планується прокласти через дно Балтійського моря від Росії (Виборг) до Німеччини (Грайфсвальд). Передбачається, що він пройде в межах територіальних вод Росії, економічної зони Фінляндії, Швеції, Данії, територіальних вод та економічної зони Німеччини.

Оператором проекту є компанія Nord Stream AG, частка російського Газпрому в якій становить 51%.

Першу нитку газопроводу довжиною близько 1,2 тисячі кілометрів з річною пропускною здатністю 27,5 мільярда кубометрів планується ввести в 2010 році. Роботи з будівництва другої гілки газопроводу повинні бути завершені до 2012 року.

Як повідомлялося, раніше Фінляндія заявила, що вважає будівництво Nord Stream екологічною, а не політичною проблемою.

Раніше голландська компанія Gasunie, яка підписала угоду з Газпромом, заявила про намір вкласти в проект Nord Stream близько 750 млн євро (більше $1 млрд).

Витрати на будівництво морського газопроводу оцінюються більш ніж в 5 млрд євро, і будуть уточнюватися під час проведення тендерів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua