Вчені знайшли спосіб перетворення нафти на газ


Вчені знайшли спосіб перетворення нафти на газ

Міжнародна група вчених показала, яким чином сира нафта в родовищах по всьому світі - включаючи нафтоносні піски в Канаді - природним способом перетвориться анаеробними бактеріями на метан.

Провівши серію мікробіологічних дослідів і лабораторних експериментів, доктор Стів Лартер з університету Калгарі і його колеги продемонстрували анаеробну деградацію вуглеводнів з утворенням метану.

На думку дослідників, цей процес може революціонізувати нафтовидобувну промисловість. Він дозволить відмовитися від дорогих технологій підігріву і перекачування нафти. Крім того, метан є більш енергетично ефективним та екологічним паливом. Учені планують почати польові випробування нового методу в 2009 році.

Дослідники також виявили проміжний крок процесу біодеградації, у якому беруть участь мікроорганізми, що перетворюють частково деградовану нафту у вуглекислий газ і водень із наступним утворенням метану. Учені вважають, що ці мікроорганізми можуть використовуватися для видалення і зв'язування вуглекислого газу з атмосфери.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua