Газпром і Shell отримали ліцензії на геологічну розвідку в Лівії


Газпром і Shell отримали ліцензії на геологічну розвідку в Лівії

Лівія, що володіє найбільшими нафтовими резервами в Африці, дала компаніям "Газпром" і Royal Dutch Shell Plc дозволи на розвідку газових резервів, повідомило 9 грудня агентство Bloomberg.

У неділю в Тріполі пройшов аукціон дозволів на геологічну розвідку резервів у центральній, західній і південній частинах пустелі, потенційно багатих газом. На аукціон було виставлено 12 ліцензій, чотири з яких одержали Газпром, найбільша в Європі нафтова компанія Shell, алжирська Sonatrach і польська Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo SA.

На шість ліцензій, п'ять із яких стосуються ділянок шельфу, претендентів не знайшлося. Єдиними претендентами на інші два дозволи були американська компанія Occidental Petroleum Corp. і німецька RWE AG, і лівійська державна нафтова компанія протягом тижня вирішить, чи віддавати їм ці ліцензії.

Споживання газу в Європі, другому найбільшому ринку палива після США, за останні п'ять років зросло на 10%, тому що Іспанія та Італія відмовляються від атомних і вугільних електростанцій з побоювань, пов'язаних з безпекою та екологією.

"Газпром", що одержав ліцензію на розвідку в західній частині Лівії, переміг на аукціоні французьку компанію Gaz de France SA, британську BG Group Plc і російський "Лукойл". На ліцензію в центральній частині країни, яка дісталася Shell, претендували французька Total SA і канадська Petro-Canada. Алжирська Sonatrach об'єднала зусилля в боротьбі за ліцензію з індійськими Indian Oil Corp. і Oil India Ltd. Польська газова монополія Polskie Gornictwo одержала ліцензію на розвідку в західній Лівії, перемігши Gaz De France.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua