Глава МВФ планує скоротити штат працівників і збільшити прибутки фонду


Глава МВФ планує скоротити штат працівників і збільшити прибутки фонду

Новий глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан у спробі реорганізувати фонд і зменшити його дефіцит планує скоротити штат співробітників на 15%, пише газета The Wall Street Journal.

Заплановані звільнення є частиною плану зі збереження значимості МВФ в умовах високих темпів економічного зростання країн з економікою, що розвивається, які акумулювали значні резерви і не відчувають великої необхідності в допомозі МВФ.

Скорочення чиновників фонду повинне привести до значного зниження витрат, вважає Д.Стросс-Кан. Він також заявив, що має намір зменшити кількість економістів фонду і замінити деяких з них на професійних учасників фінансових ринків, краще знайомих із принципами їхнього функціонування.

Стратегія Д.Стросс-Кана зі скорочення витрат спрямована також на те, щоб завоювати підтримку плану продажу частини золотих запасів фонду і вкладення коштів, що вивільнилися, у більш дохідні активи, у представників США і Європи. Це могло б поліпшити фінансове становище МВФ.

"Все це можливо лише в тому випадку, якщо я одержу схвалення урядами різних країн" заходів зі збільшення доходів фонду, заявив глава МВФ у своєму першому великому інтерв'ю з моменту вступу на цю посаду 1 листопада. "Якщо ні, то нічого не буде зроблене", - додав він.

Д.Стросс-Кан, що був міністр фінансів Франції, заявив також, що, на його думку, "МВФ працює добре і має дуже відданий і висококваліфікований персонал, однак є фабрикою з виробництва паперу".

Глава МВФ пропонує продати 400 тонн золота із запасів фонду, які в цілому становлять 3,217 тис. тонн, і вкласти отримані кошти в активи, які будуть приносити прибуток.

Всі пропоновані зміни вимагають схвалення з боку Конгресу США і парламентів інших країн - акціонерів МВФ.

Висловлюючись із питань коливань на світових валютних ринках, Д.Стросс-Кан відзначив, що європейська валюта буде залишатися сильною, назвавши падіння долара рухом "у правильному напрямку".

Підтримавши думку офіційних осіб США і Європи, що закликали Китай відпустити курс національної валюти, глава МВФ також заявив про необхідність дозволити вартості юаню здійнятися відносно інших валют, відзначивши, однак, що цього буде недостатньо для відновлення рівноваги у світовій економіці.

"Якби в нас була чарівна паличка для вирішення проблеми китайської валюти, це не дозволило б урегулювати питання дисбалансів в економіці", - сказав Д.Стросс-Кан.

На його думку, Китаю необхідно збільшувати обсяг внутрішнього споживання, а також скорочувати економічну нерівність у країні.

Важливою роллю МВФ, на думку його глави, також є гарантування того, що великі державні інвестиційні фонди, що вкладають значні обсяги коштів у США і Європу, роблять це відповідно до ринкових законів. Декілька критиків стурбовані тим, що такі країни, як Росія, Китай і Саудівська Аравія, можуть використовувати ці фонди для збільшення своєї політичної влади.

"Питання не в тому, чи є інвестиційні фонди приватними або державними, а в тому, чи діють вони так, як очікують від них ринки", - заявив глава МВФ.

Він розділив ці фонди на дві категорії. Перші, до яких належать фонди багатих нафтою країн, на думку Д.Стросс-Кана, створюють базу для майбутніх поколінь.

"Якщо ми будемо критикувати їх і спробуємо ізолювати, вони лише стануть тримати своє багатство в землі і виробляти менше", - відзначив він.

У той же час китайський державний інвестфонд обсягом $200 млрд, за словами глави МВФ, одержує доходи від збільшення обсягів експорту в умовах недооціненого юаню.

"У цьому випадку в нас менше підстав для того, щоб вважати доходи такого фонду справедливими та обґрунтованими", - сказав Д.Стросс-Кан.

Говорячи про фінанси МВФ, він заявив, що річний дефіцит фонду до 2010 року буде становити порядку $400 млн, оскільки попит на кредити цієї організації не збільшується. Д.Стросс-Кан сподівається скоротити дефіцит на чверть за рахунок зменшення штату співробітників на 300-400 одиниць.

Запланований обсяг скорочень співробітників стане максимальним за всю історію МВФ із моменту його створення в 1945 році. Останні звільнення були незначними: в 1980 році - 20 робочих місць, в 1986 році - 86.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua