Воєнна розвідка: нафтова пляма рухається до Криму


Воєнна розвідка: нафтова пляма рухається до Криму

За даними Космічної служби розвідки України (КСРУ), нафтова пляма площею 116 квадратних кілометрів перебуває в безпосередній близькості від берегів Криму. Це було підтверджено за допомогою супутникової фотографії протоки.

За словами начальника Головного управління розвідки Міноборони Олександра Галаки, спочатку мазутно-нафтову пляму стала відносити на північ, а потім у протилежному напрямку, на південь, і було зрозуміло, що вона рухається убік України. Після цього літаком аерофотознімання Ан-30 ескадрильї Блакитна стежа була виконана серія розвідувальних польотів над забрудненою акваторією, щоб зафіксувати і вірогідно переконатися в тому, куди пляма буде рухатися далі, залежно від течії і вітру.

У холодній воді мазут не обов'язково буде триматися на поверхні, а влітку, коли почнеться курортний сезон, його плями можуть з'явитися в найнепередбачуваніших місцях, - повідомляє Космічна служба розвідки України.

За останніми даними, у Керченській протоці виявили нові нафтові плями і плівку сріблистих кольорів, довжиною до 4 км і шириною до 50 м. Перебувають вони в районі затоплення носової частини танкера Волгонефть-139. Через 4-бальний шторм і сильний вітер російські фахівці припинили відкачувати нафтопродукти.

Нагадаємо, що 28 листопада кримські екологи заявили, що нафтова пляма, що утворилася в Керченській протоці в результаті аварій корабля 11 листопада, уже розтяглася уздовж Південного берега Криму. Ці дані екологи одержали зі знімків, отриманих із супутника і розміщених на інтернет-сервісі Google Earth.

29 листопада МНС Криму повідомило про те, що супутникові фотографії узбережжя Криму, на яких ґрунтувалася заява екологів, були зроблені вісім місяців назад.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua