Туреччина запропонує Туркменії транзит газу своєю територією


Туреччина запропонує Туркменії транзит газу своєю територією

Туреччина планує запропонувати Туркменії доступ до європейських ринків через свою територію на переговорах в Ашхабаді на цьому тижні, повідомили високопоставлені джерела в уряді країни.

Президент Туреччини Абдулла Гюль нанесе офіційний візит у Туркменію сьогодні. До складу делегації ввійде міністр енергетики Хельмі Гюлер.

Анкара також хоче запропонувати Туркменії створити спільне підприємство з розробки нафтових і газових родовищ на території цієї центральноазіатської країни, що входила до складу СРСР.

"Туреччина звернеться із проханням дозволити участь у розробці газових і нафтових родовищ. Така практика вже має місце в низці інших країн-постачальників", - повідомило джерело в адміністрації прем'єр-міністра Туреччини.

Анкара розглядає можливість транспортування туркменського газу по Транскаспійському газопроводу або через Іран, з яким також має чинну угоду на постачання газу.

На даний момент Туреччина вже уклала угоду з Туркменією щодо купівлі 30 мільярдів кубометрів газу. Деталі угоди не розголошуються.

Запаси газу в Туркменії, за даними щорічного огляду BP, становлять 2,9 трильйони кубометрів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua