ЄБРР: Індустріальний сектор України впорається з підвищенням ціни на газ


ЄБРР: Індустріальний сектор України впорається з підвищенням ціни на газ

Індустріальний сектор України в цілому впорається з підвищенням ціни на імпортний газ в 2008 році з $130 до $179,5 за 1 тис. куб. м, але діяльність низки підприємств хімічної галузі може ускладнитися, вважає директор Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в Україні Камен Захарієв.

"Більшість індустріальних споживачів зможе впоратися із цією ціною на газ. Проблеми можуть виникнути тільки в хімічної промисловості. Тому комунальна сфера, фактично, є тією сферою, де закладена найбільша проблема", - сказав він журналістам у Києві в середу.

Директор ЄБРР в Україні відзначив, що українські хімпідприємства в різній мірі готові до збільшення ціни на газ. "Вони (підприємства) дуже різні. Деякі встигли диверсифікуватися в певній мірі і не залежать настільки сильно від ціни на газ... Деякі можуть бути продані російським компаніям, у яких є доступ до газу, але це не вирішує проблему", - сказав фінансист.

За його словами, підприємства країни не повинні були будувати свої довгострокові плани конкуренції на зовнішньому ринку тільки за рахунок доступу до недорогих енергоносіїв. "Якщо в них застаріле неефективне радянське устаткування, то це була тільки тимчасова гра. Поки там був газ по $50-90 (за 1 тис. куб. м), люди якось на цьому радянському устаткуванні заробляли гроші", - пояснив Захарієв.

При цьому він відзначив, що в поточних умовах питання інвестування коштів у модернізацію хімічних виробництв в Україні потрібно ретельно розглядати, тоді як доцільність таких вкладень у металургійній галузі очевидна.

Директор ЄБРР в Україні також підкреслив важливість реформування системи розрахунків в українському комунальному секторі, зокрема, для збереження фінансової стабільності НАК "Нафтогаз України". "Це ключове питання кредитоспроможності і фінансової стабільності НАК. "Нафтогаз" поставлений у ситуацію, коли він повинен платити усе більше за імпортний газ, а не може перекласти це на остаточних споживачів повною мірою. У такій ситуації це бомба з уповільненою дією і потрібно щось робити", - сказав Захарієв.

У цілому, за його словами, ЄБРР поки не бачить підстав для зміни раніше зроблених прогнозів розвитку України в 2008 році. "Я не бачу радикальної зміни ситуації: ціни на газ росли, усі знали, що вони будуть рости. Те, що вони виросли трохи більше, ніж очікувалося, не змінює нічого... Наш прогноз щодо зростання ВВП (в Україні) був у районі 6,5% на наступний рік. Я думаю, що поки немає передумов до його ревізії. Ми подивимося, як у наступному році буде розвиватися (ситуація)", - сказав Захарієв.

При цьому за його словами, динаміка інфляції в країні наступного року в основному буде залежати від параметрів державного бюджету. "Результат для інфляції буде залежати від нового бюджету країни, що прийдеться відкоригувати новому уряду", - сказав Захарієв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua