ПАРЄ: за Україною треба спостерігати й далі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ПАРЄ: за Україною треба спостерігати й далі

19
Чільний представник Парламентської асамблеї Ради Європи вказала на брак поступу України у досягненні європейських стандартів.
Доповідач з українських питань Ради Європи Ганне Северінсен заявила на сесії Парламентської асамблеї, що Україна потребуватиме продовження терміну моніторинґу — тобто режиму постійних місій спостереження за політичною практикою — до наступних президентських виборів.
Офіційний Київ, як пояснюють у постійному представництві України, сподівається, що моніторинґ буде припинено вже у вересні цього року.
Як повідомляє українська служба Бі-Бі-Сі, за словами Ганне Северінсен, правова реформа в Україні іще далека від завершення. Зокрема, Северінсен пов'язує проблеми з розслідування вбивств журналістів Георгія Гонгадзе і Ігоря Александрова з відсутністю реформи прокуратури.
Україна пообіцяла відокремити слідство від нагляду, ще коли вступала до Ради Європи, але цього досі не зроблено, каже Ганне Северінсен, а українська прокуратура залишається державою в державі, фактично нікому не підзвітною.
Це, на думку Северінсен, унеможливлює прозорі розслідування резонансних справ.
Окрім того, на думку Ганне Северінсен, політична практика України надто відстає від ухвалених прогресивних нових законів.
Восени Ганне Северінсен планує спеціальну місію до України з метою пересвідчитись, чи буде започатковано реформу прокуратури.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас