Молоді і компромісні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Молоді і компромісні

Валюта
573
Переказні системи, дуже неохоче цього року знижуючи тарифи по переказах усередині країни, в 2008 р. обіцяють почати повномасштабний перегляд комісій. Завдяки цьому і збільшенню кількості точок, вони розраховують на підвищення загального обсягу переказів у півтора-два рази, а середнього розміру переказу - на 35-50%. Менш грандіозне зростання експерти пророкують ринку міжнародних переказів, обсяги якого, за їх розрахунками, додадуть лише 55-60%.
Цінове зниження з відстрочкою
Протягом 2007 р. банки вкрай рідко балували клієнтів зниженням цін на переказні послуги з території країни. За різними підрахунками, у середньому по банківській системі ті подешевшали лише на 5-10%. На сьогоднішній день вартість грошового переказу по Україні залежно від фінустанови становить 0,8-3,5% суми. Втім, незважаючи на це, протягом січня-вересня українці здійснили переказів на 35-40% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Збільшилися й обсяги переказів. "Розмір одного внутріукраїнського переказу виріс із 700 до 1000 грн.", - повідомив "ДС" заступник голови правління банку Фінанси та Кредит Ігор Львов.
З початку року істотно збільшилася кількість фінустанов, що здійснюють переказні послуги без відкриття рахунку. Фінансисти більше не намагалися створювати нові платіжні системи і воліли підключатися до тих, що уже працювали. "Кількість банків-агентів виросла з 28 до 40", - розповів Львов. "Число наших партнерів по внутріукраїнських переказах збільшилося на 30%. Серед найбільш активних агентів я б виділив АКБ "Меркурій", ЗАТ "Банк НРБ", АБ "Кліринговий Дім" і АКБ "Трансбанк", - доповнив колегу заступник директора департаменту приватного банкінгу Райффайзен Банку Аваль Євген Дем’янов. Опитані "ДС" фінансисти ділять переказний ринок на три частини: порядку 25-27% його припадає на систему AVERS (банк "Фінанси та Кредит"), близько 22-24% - на "Аваль-Експрес" (Райффайзен Банк Аваль), 18-20% - на Private Money (Приватбанк), 29-35% - на СОФТ (Укрсоцбанк), Правекс-Телеграф (Правекс-Банк) і ін.
До кінця цього року фінустанови не збираються переглядати свої стратегії роботи на переказному ринку. Атракціону щедрості можна чекати лише в першій половині 2008 р.: за прогнозами, внутріукраїнські перекази подешевшають відразу на 10-20% залежно від банку. Очікується, що найбільше в цьому досягнуть успіху системні фінустанови. Незважаючи на скромні досягнення в тарифній політиці, банкіри розраховують, що в міру розширення точок продажів обсяги переказів по країні повинні вирости в півтора-два рази.
Вся надія на НБУ
Більш багатим на події цього року був ринок міжнародних переказів. Намагаючись утримати клієнтів, іноземці досить активно переглядали свої тарифи. "Компанія Western Union знижувала тарифи кілька разів (у деяких випадках у рази - до 2-5%.) - мова йшла про перекази із Чехії, Греції, Польщі, Казахстану, Росії, Португалії, Іспанії, Італії та Ізраїлю. Money Gram опустила свої комісії з перерахувань в Україну на 30%. Російська система "Міжнародний поштамт" зменшила тариф на 2% (до 10% суми)", - розповів "ДС" начальник відділу неторгових операцій АКБ "Укрсоцбанк" Світлана Мінакова.
Втім, навіть серйозні цінові рухи Western Union і Money Gram не дали бажаних результатів. "Вони не спричинили значного збільшення кількості переказів, тому що комісії цих систем усе ще досить високі і перевищують їхні тарифи в інших країнах більш ніж у два рази", - підкреслив у розмові з начальником управління з організації роботи із платіжними системами і неторговими операціями банку Хрещатик Вадим Клименко. Великих світових гравців усе інтенсивніше обходять системи-новачки - такі як "Швидка пошта", "Лідер", Contact, Blizko, Xpress Money та ін. "За рахунок гнучкої тарифної політики ці оператори поступово відвойовують ринок в WU і Money Gram. Протягом 2005 р. їхня частка на нашому переказному ринку виросла до 19%, 2006 р. - до 30%. Як очікується, до кінця цього року вона досягне 40%", - розповіла Мінакова. Найбільш агресивними вітчизняні фінансисти сьогодні вважають російські системи, що роблять ставку на перекази територією колишнього СРСР. "Однією з найбільш помітних нині є "Швидка пошта", що включила в себе вже більше 12 локальних систем по СНД і демонструє досить вражаючі показники, збільшуючи за рік обсяги переказів на 100%", - відзначив у бесіді Клименко.
За припущеннями фінансистів, в 2008 р. міжнародні перекази не будуть так само активно дешевшати, як і внутрішні перекази. За нинішніми прогнозами, ціни на них можуть упасти лише на 5-15%. У той же час банки розраховують на збільшення обсягів цих операцій. Основним фактором, що, на їхню думку, дозволить їм збільшити свої показники, стане довгоочікувана постанова Нацбанку. Говорять, що регулятор має намір відразу в півтора-два рази підняти максимально припустимий розмір міжнародного переказу для українців.
Нагадаємо, що зараз їм дозволено без відкриття рахунку за раз переказувати за кордон $200-600 (залежно від цілей), з відкриттям рахунку - $600-1000. Якщо НБУ виправдає надії учасників ринку, то обсяги закордонних переказів можуть в 2008 р. вирости, щонайменше, на 55-60%. Пік зростання, як і колись, прийдеться на відпускні сезони, а кошти будуть перераховуватися у вже звичних напрямках. "Улітку - це Старий Світ і країни Середземномор'я, у грудні-січні - Європа",- розповів "ДС" Ігор Львов.
За матеріалами:
Деловая Столица
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас