Британські банки підуть під суд за "стягнення-невидимки"


Британські банки підуть під суд за "стягнення-невидимки"

Директор британського Управління із сумлінної конкуренції (Office of Fair Trading - OFT) Джон Фінглтон заявив, що банки використовують тактику "сюрпризів" і "таємності", щоб брати із клієнтів гроші за обслуговування, і його організація подала позов проти банківських стягнень, що буде розглянутий у Верховному суді (вищій судовій інстанції Британії) у січні, повідомила 15 листопада газета Guardian.

Контрольний орган подав проти семи банків і одного будівельного товариства позов, щоб з'ясувати, чи поширюються закони про сумлінність споживчих договорів на комісійні за несанкціоновану заборгованість. Управління думає, що комісійні підпадають під дію законів, і хоче почати наступ на збори, які найчастіше перевищують 30 фунтів стерлінгів за кожен незабезпечений чек чи зняття грошей, що перевищує кредитний ліміт клієнта.

Банки стверджують, що мають право брати комісійні, коли клієнти виходять за ліміт, і заявляють, що зниження комісійних стане кінцем безкоштовних банківських операцій з поточними рахунками.

Однак Фінглтон вважає, що безкоштовних банківських операцій не існує, а нинішня система означає, що клієнти платять шляхом комісійних, коли трапляються якісь несподіванки. "Вони не бачать, що з них беруть гроші, а це часто відбувається, коли трапляється несподіванка, наприклад, несподіваний вихід за кредитний ліміт, - заявив він. - Ми виступаємо за прозору систему ціноутворення, орієнтовану на клієнта".

За оцінками управління, банки заробляють від 2 до 3,5 млрд фунтів на рік на комісійних, які стягують, коли клієнти виходять за дозволені кредитні ліміти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua