В ГПУ не знають, чи видасть Швейцарія афериста з "Еліти-Центр"


В ГПУ не знають, чи видасть Швейцарія афериста з "Еліти-Центр"

У Генеральній прокуратурі не виключають, що процес видачі Україні одного з організаторів будівельної афери "Еліта-Центр" Олександра Волконського може затягтися.

Про це в інтерв'ю "5-у каналу" повідомив керівник відділу екстрадиції Генпрокуратури Олександр Коваленко.

За його словами, зараз швейцарська сторона розглядає направлений Україною запит. Але часових обмежень ця процедура не має. Ускладнити процес екстрадиції може і сам Волконський, якщо оголосить себе політичним біженцем. А за неофіційною інформацією, як повідомив Коваленко, організатор афери має такий намір. Якщо швейцарська сторона визнає аргументи Волконського, українського суду він гарантовано уникне. Підставами для відмови в екстрадиції може стати також швейцарське громадянство затриманого або стан його здоров'я.

"У будь-якому разі це ускладнює, тому що проводиться перевірка. І компетентні органи у Швейцарії, якщо він подав заяву, швейцарська влада буде приймати рішення спочатку за його заявою - чи надавати йому статус біженця чи ні. І тільки після цього буде ухвалено рішення про видачу", - сказав Коваленко.

У той же час, заступник міністра внутрішніх справ Василь Мармазов запевнив "5-й канал", що міліція, слідчі органи роблять усе для того, щоб ця справа була завершена і доведена до суду.

У результаті будівельної афери "Еліта-Центр" у Києві постраждали понад 1,5 тис. чоловік. За даними міліції, ця компанія укладала із громадянами договори про пайову участь у будівництві будинків у різних районах Києва, однак будівництво за цими адресами не велося. Досудовим слідством встановлені факти подвійного і потрійного оформлення договорів на ті самі квартири. Загальну суму коштів, отриманих шахраями, міліція оцінює в 400 млн. грн.

Громадянина Волконського, 1975 р.н. (справжнє ім'я - Шахов Олександр, 1971 р.н., уродженець м. Кемерово, Росія) швейцарські правоохоронні органи затримали наприкінці жовтня 2007 року при проходженні паспортного контролю під час прибуття в аеропорт м. Женеви з підробленим ізраїльським паспортом.

Генеральною прокуратурою України були підготовлені необхідні екстрадиційні документи на Волконського і 25 жовтня 2007 року направлені у Федеральний департамент юстиції і поліції Швейцарської Конфедерації.

30 жовтня 2007 року зазначені документи отримані і почато процес екстрадиції Шахова в Україну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua