"Підписання україно-російських договорів про добудову АЕС в Україні - зрада України?" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Підписання україно-російських договорів про добудову АЕС в Україні - зрада України?"

1
Сьогодні у Харкові голови урядів України й Росії підпишуть двосторонній договір про виділення Російською Федерацією коштів на добудову другого енергоблоку Хмельницької та четвертого енергоблоку Рівненської АЕС. Ця подія буде жваво прокоментована українськими представниками державної влади як “поглиблення і розширення взаємовигідної співпраці”. Проте Громадський комітет національної безпеки України рішуче засуджує політику українського уряду як таку, що загрожує енергетичній незалежності України та не відповідає її національним інтересам. Про це сьогодні заявив на прес-конференції в Києві координатор Громадського комітету національної безпеки України Олексій Толкачов.
За інформацією О.Толкачова, участь Російської Федерації в добудовї ХАЕС-2/РАЕС-4 дозволить розширити ринки збуту російського ядерного пального, обладнання і створить боргову залежність української енергетики від Росії, що буде використано як важіль політичного впливу на Україну.
В той же час політика української влади спрямована на добудову додаткових атомних енергоблоків застарілої конструкції та зменшення бюджету добудови за рахунок скорочення обсягів модернізації ХАЕС-2/РАЕС-4. При цьому в Україні немає дефіциту генеруючих потужностей, а електроенергія, вироблена на ХАЕС-2/РАЕС-4, буде експортована в країни Західної Європи. Отримання російських кредитів на добудову українських АЕС в умовах підвищеної енергетичної залежності України від Росії покладе край будь-яким надіям на енергетичну, а отже, й політичну незалежність України.
Олексій Толкачов заявив, що добудова ХАЕС-2/РАЕС-4 є черговою аферою української влади, яка спрямована на збагачення окремих компаній та задоволення вузькокорпоративних інтересів. Немає жодного документу, який би на офіційному рівні обгрунтував стратегічну доцільність будівництва ХАЕС-2/РАЕС-4, адже Програма розвитку енергетики до 2030 року на сьогодні відсутня.
Економічно доцільними в сучасних умовах є не добудова ХАЕС-2/РАЕС-4, а збереження, реконструкція й модернізація існуючих об‘єктів теплової, атомної, гідроенергетики, які знаходяться у передкатастрофічному стані. До того ж підвищення енергоефективності й енергозбереження може дати набагато кращий комплексний ефект для енергетики, ставши надійною запорукою економічного зростання України.
Предметом особливої уваги державної влади, яка сьогодні в Харкові прагне добудувати ХАЕС-2/РАЕС-4, має стати обгрунтування екологічної безпеки цих енергоблоків. Тим не менш досі немає жодного офіційного підтвердження безпечності цих АЕС. Навпаки. Застарілість конструкції та прорахунки при розміщенні й проектуванні ХАЕС-2/РАЕС-4 дають підстави стверджувати, що енергоблоки будуть екологічно небезпечними і можуть становити загрозу для населення України.
У найближчий час добудова ХАЕС-2/РАЕС-4 може бути заборонена в судовому порядку, коли буде доведено, що будівництво, яке ведеться без позитивних висновків державної екологічної експертизи, порушує закони України. Це призведе до негайного зупинення добудови і неможливості подальшого виконання україно-російських договорів щодо ХАЕС-2/РАЕС-4.
За словами Олексія Толкачова, Громадський комітет національної безпеки України буде боротися за те, щоб кожен, хто сьогодні ініціює в Україні протизаконну добудову ХАЕС-2/РАЕС-4, поніс відповідальність. В першу чергу політичну.
За матеріалами: Комітет Нацбезпеки України
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас