Українці занадто "багаті" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українці занадто "багаті"

2620
Чи багаті українці? Над цим питанням я міркую вже більше півтора року. Спочатку мені здавалося, що - так, багаті. Для того, щоб так думати, у мене були свої підстави.
Перше моє яскраве враження від Києва - величезна кількість крутих автомобілів. На мій погляд, Київ - це величезний відкритий автосалон, де представлені новітні (і кращі) іномарки. Чесно кажучи, в Пекіні я не бачив стільки Мерседесів, Porsche, Lexus, Infiniti - і це незважаючи на те, що Китай посідає перше місце за валютними резервами у світі, а загальна чисельність автомашин у Пекіні вже перевалила за 3 мільйони.
У Києві мені виділили службову машину - Passat випуску 2004 року. Отож, у паркінгу, де я паркую мою машину, мій Passat чи вважається не найскромнішим авто. При цьому в одного з моїх сусідів по паркінгу - чотирьох машини, у його колекцію входять Porsche, Мерседес, Land Rover і Land Cruiser. Кажуть, на дачі в нього ще дві іномарки. До речі, я помітив, що, при безперервному подорожчанні бензину, українці захоплюються позашляховиками з потужним двигуном.
Від автомобілів перейду до енергетики. Незважаючи на те, що 80% нафти та 75% газу Україна імпортує з Росії, багаті українці поки не приділяють належну увагу енергозбереженню. У нашім будинку всі лампочки в коридорах працюють цілодобово. Удень, коли в коридорах дуже світло, лампочки горять через те, що на стінах немає вимикачів.
У Пекіні майже у всіх житлових будинках лампочки в коридорах працюють по звуку. Коли мешканець підходить, лампочка починає працювати, а коли він віддаляється, лампочка автоматично гасне. Це зовсім проста технологія, і я не розумію, чому в Україні вона майже не використовується.
Звернув я свою увагу і от на який нюанс. У Пекіні в кожному мікрорайоні є один-два чоловіки, які займаються збором утилю-сировини. Мешканці продають їм старі газети, пляшки з-під мінеральної води або пива, паперові коробки й інший мотлох. А в Києві я утильника не бачив. Бути може, багаті кияни вважають що, утильним товарам - зовсім вже гріш ціна? Тоді скажу про себе. Я підписаний на кілька видань, і через 3-4 дня моя квартира вже переповнена старими газетами й журналами. Дуже шкода, що мені доводиться скидати їх у сміттєвий ящик, у той час як старі газети цілком можна утилізувати.
Підсумувавши всі ці доводи, я прийшов до парадоксального висновку: українці багаті. Однак візит на ринок старих товарів по вулиці Фрунзе змінив мою точку зору. Там я вперше побачив, як багато в місті бідних людей, яке в них життя.
И тоді я зрозумів: недарма лідери ЄС кажуть, що в найближчі 10 років вступ України в ЄС нереальний...
За матеріалами:
Proua.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас