НБУ готує зміни в банківських платежах
Національний банк України пропонує оновити порядок виконання міжбанківських платіжних операцій в Україні в національній валюті.
Про це повідомляється на сайті НБУ.
«Така потреба зумовлена набранням чинності з 08 листопада 2024 року Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій Національного банку України з державного регулювання ринків фінансових послуг“, яким уносяться зміни до Закону України „Про платіжні послуги“ та визначається можливість здійснення в Україні миттєвих кредитових переказів», — сказано в повідомленні.
Що пропонує Нацбанк:
- визначити порядок прийняття і виключення учасників миттєвого кредитового переказу, що виконується через систему електронних платежів НБУ (миттєвий переказ СЕП);
- унормувати особливості виконання миттєвого переказу СЕП;
- уточнити технологію виконання засобами СЕП примусового, безспірного та договірного списання коштів з кореспондентського рахунку банку;
- визначити особливості виконання миттєвого переказу СЕП небанківськими надавачами платіжних послуг через банк, який є учасником миттєвого переказу СЕП.
Читайте також: Що таке миттєві платежі, коли їх чекати в Україні
Відповідні норми містить проєкт постанови Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Інструкції про виконання міжбанківських платіжних операцій в Україні в національній валюті», що пропонується для громадського обговорення.
Нагадаємо, у квітні 2024 року директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін заявляв, що миттєві платежі в Україні запустять через рік, але ще в кінці 2023 року НБУ впровадив тестовий стенд для тестування миттєвих платежів.
Кожен українець за пів року здійснює в середньому 90 безготівкових операцій з платіжними картками та 41 кредитовий переказ. Використання в Україні кредитових трансферів та платіжних карток для безготівкових розрахунків співставне з такими країнами, як Франція та Німеччина, випереджає показники Італії, Угорщини, Румунії, водночас поступається країнам Балтії, Нідерландам тощо.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною