Нацбанку вдалося створити ефективну «систему» на валютному ринку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555
ПРОМО

Нацбанку вдалося створити ефективну «систему» на валютному ринку

Кредит&Депозит
23
У непростих воєнних умовах Нацбанку вдалося створити ефективну «систему» на валютному ринку (режим «керованої гнучкості», що врівноважила попит і пропозицію, пом’якшила вплив інфляції на курсові показники, тим самим нівелюючи загрози різкої зміни валютних курсів.
Таку думку висловив Сергій Мамедов, віцепрезидент Асоціації українських банків, голова правління Глобус банку.
Експерт виокремив основні причини зростання курсу долара США, яке за підсумками 2024 року може скласти близько 10%. Зокрема це:
  • Зростання інфляції через об’єктивні чинники такі, як зростання тарифів на електроенергію, збільшення акцизів на пальне;
  • Перебої з енергопостачанням, що збільшили витрати та ускладнили роботу бізнесу;
  • Економічні фактори, пов’язані з наслідками ворожих ракетних і дронових атак: збитки, нанесені інфраструктурі країни, скорочення ВВП;
  • Періодичні паузи з отриманням міжнародної фінансової допомоги (наприклад, затягування схвалення пакета допомоги від США, з якого майже $8 млрд стосувалося покриття частини видатків держбюджету). Ця ситуація впливала на настрої як бізнесу, так і громадян, внаслідок чого тиск на гривню значно посилився.
«Зростання курсів основних валют, що відбувалося протягом року, не призвело до паніки чи ажіотажу, адже після скасування основних обмежень валюта перестала бути „дефіцитом“. Натомість валютні інтервенції Нацбанку були спрямовані саме на досягнення рівноваги між покупцями та продавцями, відтак будь-які натяки на ажіотаж гасилися в самому зародку», — наголосив Сергій Мамедов.
За матеріалами:
Глобус
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас