ІТ стала єдиною сферою експорту, яка виросла за 11 місяців 2022 року
— Казна та Політика
331

За 11 місяців 2022 року експорт товарів та послуг впав на 29% — з $73,2 млрд до $52,2 млрд. Найбільше скоротився експорт товарів — −34%, експорт послуг постраждав менше −11%. У порівнянні з минулим роком доля експорту послуг у збільшилась з 22% до 28%.
Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані НБУ.
Здебільшого невеликим відсотком падіння експорт послуг зобов’язаний ІТ — фактично, єдиній сфері, яка виросла у 2022. Лише у листопаді цей сегмент виріс на 8% за місяць. Загалом за 11 місяців ІТ-сектор заробив на експорті на 7% більше, ніж за відповідний період торік: $6,6 млрд проти $6,2 млрд.

Доля ІТ в експорті товарів та послуг збільшилась з 8% торік до 13% у 2022. Ба більш: частка ІТ складає майже половину (45%) всього експорту послуг. Для порівняння, у 2021 цей показник сягав 37%.

За 11 місяців цього року дохід від експорту ІТ-послуг навіть перевищив дохід від однієї з основних прибуткових галузей експорту — експорту металів — майже на $1 млрд.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною
