Галущенко прокоментував інформацію про те, що готують нове підвищення тарифів на електрику — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Галущенко прокоментував інформацію про те, що готують нове підвищення тарифів на електрику

Енергетика
1789
Галущенко прокоментував інформацію про те, що готують нове підвищення тарифів на електрику
Галущенко прокоментував інформацію про те, що готують нове підвищення тарифів на електрику
В Україні наразі мова не йде про підвищення тарифів на електрику.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив міністр енергетики Герман Галущенко.
«Будь-яке рішення про тариф приймається рішенням уряду, і воно має термін дії. Зараз, якщо ви подивитеся на це рішення, то воно було прийнято на рік. Коли вона буде підвищена? Через рік? Давайте доживемо до наступного місяця, потім проживемо зиму, наприклад», — сказав він.

Читайте також: Нові тарифи на світло з 1 червня

За словами Галущенка, наразі дуже важливо розуміти, що йде війна, енергетика наразі є другою ціллю після ЗСУ.
Відповідаючи на питання, очільник Міненерго висловив думку, що в ситуації війни взагалі непрофесійно давати якісь прогнози на рік.
«Слава Богу, що ми по року розуміємо (які є плани. — Ред.). Енергетика постійно під ударом, навіть якщо ми це щоденно не комунікуємо. Казати, що буде через рік — мені здається, що це нечесно», — вважає він.
Відповідаючи на питання щодо того, що уряд підвищив тарифи для населення більш ніж на 60% і щодо даних від експертів про те, що 85% цих коштів іде Енергоатому, решта — Укргідроенерго, Галущенко констатував, що насправді це намагання маніпулювати (даними. — Ред.), за його словами, як завжди це, на жаль, робилося.

Читайте також: Удари по енергосистемі: що може зробити Україна, щоб убезпечити себе від блекаутів

«Ми маємо досвід підвищення минулого року, і теж такі маніпулювання відбувалися. Подивіться на прізвища експертів, на їхні прогнози минулого року — і побачите, що вони жодним чином не справдилися. Насправді підняття тарифів зменшує послугу для цих компаній», — пояснив міністр.
За його словами, зменшення послуги дає можливість зробити кілька речей, зокрема стабілізувати ринок.
«По-друге — якщо ви подивитеся, як розподіляється навантаження, за рахунок зменшення послуги… У нас, на жаль, дуже суттєвих ударів зазнала компанія Укргідроенерго. Так ось, ця послуга розподілена таким чином, що ключове навантаження — а в певні періоди це 90% - покладається на Енергоатом. Тобто, Укргідро буде мати додатковий ресурс для відновлення», — заявив глава Міненерго.
Він сказав, що не може у деталях і гігаватах говорити про втрати, «але втрати сьогодні у гідрогенерації дуже великі, бо ворог постійно атакує гідроенергетику».
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 👛

За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас