3919
Ціни на оренду житла в Києві: попит на однокімнатні не зменшується
— Нерухомість

Столичні ціни на оренду житла знаходяться на досить високому рівні, і це ще не кінець. Зазвичай пік подорожчання припадає на серпень — початок вересня.
«Київ завдяки посиленому захисту неба вважається більш безпечним містом, тому ринок оренди тут після зимового застою традиційно відновлюється. Якщо брати медіанну вартість оренди в столиці від початку року, то бачимо зростання в гривні від 7 до 13% на однокімнатні квартири та на 8−12% на двокімнатні та трикімнатні лоти залежно від району», — каже Вікторія Берещак.
За даними порталів нерухомості, у червні ціна оренди:
- однокімнатної квартири в Києві в середньому коливалась у межах 8−11 тис. грн,
- двокімнатної — 12−15 тис. грн,
- трикімнатної — від 25 тис. грн та вище.
Якщо відслідкувати динаміку пропозиції та закриття угод оренди протягом останніх трьох місяців, то, каже Берещак, можна побачити, що особливим попитом користуються Подільський, Оболонський, Шевченківський, Солом’янський райони.
«Інфляційні процеси та курсові коливання стимулюють власників квартир грати на підвищення, — зазначила Вікторія Берещак у розмові з Фокусом. — Зараз якраз відносно сприятливе вікно можливостей: наприкінці весни — початку літа ринок оренди оживає. Найбільш ліквідними лотами в столиці є однокімнатні квартири площею 45−55 кв. м або двокімнатні від 55 до 70 кв.м. Більші квартири користуються попитом через об’єднання родин і поколінь внаслідок війни: діти забирають батьків до себе з небезпечних районів».
У Києві є житлові будинки, де електрику ніколи не вимикають, ба більше: це стало конкурентною перевагою. В оголошеннях про оренду так і пишуть: «світло є завжди».
«Таких будинків мало, але вони дійсно є, — каже столичний ріелтор Марина Кольцова. — По-перше, це будинки, які підключені до однієї лінії з об’єктами критичної інфраструктури — лікарнями, підприємствами, станціями метро. По-друге, це квартири в ЖК, мешканці яких самотужки встановили джерела безперебійного енергоживлення. Зазвичай таке переобладнання дозволяє постачати до квартир холодну воду та навіть залишити працювати один з ліфтів. Ціни на квартири „зі світлом“ вище на 15−20%, але загалом вартість оренди більшою мірою все ж таки залежить від місця розташування, якості житла та його наповнення, ніж від обіцянок завжди жити з електрикою».
Порівняти і взяти кредит готівкою та онлайн в українських банках та фінансових організаціях.
Кредити в Україні
За матеріалами: Фокус
Поділитися новиною