Через графіки відключень літієві акумулятори втратять ефективність за 2 роки — експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Через графіки відключень літієві акумулятори втратять ефективність за 2 роки — експерт

Енергетика
48347
Через графіки відключень літієві акумулятори втратять ефективність за 2 роки — експерт
Через графіки відключень літієві акумулятори втратять ефективність за 2 роки — експерт
За два роки власники зарядних станцій, які активно користуються ними під час відключень електроенергії, зіткнуться з майже 50% падінням їхньої ємності.
Про це попереджає співробітник Групи ДТЕК Вадим Уткін.
На його думку, якщо графіки відключень будуть такими, як вони є зараз, ще два роки (2 цикла батареї на добу) і якщо у вас літій-залізо-фосфатний (LFP) акумулятор під час відключень розряджається повністю, то він проживе приблизно 24 місяці.

Читайте також: Автономне електроживлення: які є варіанти та який вибрати

З словами фахівця, це не означає що він не зможе працювати надалі — просто його ємність впаде майже в два рази, та максимальна потужність також буде деградувати через підвищений опір.
«Плануйте оновлення ваших Екоблюфлоу та Блуєтті і закладайте це в бюджет. Добра новина — ціни на них впадуть», — зауважує Вадим Уткін.
У підсумку енергетик зазначає, що наразі він не бачить того, як можна побудувати нову генерацію за два роки в умовах війни. А тому зарядні станції та павербанки ще довго залишатимуться нашими супутниками.

Довідка Finance.ua:

  • Нагадаємо, Ухвалені Верховною Радою законопроєкти 11 258 і 11 259, що передбачають безмитне ввезення в Україну енергетичного обладнання, діятимуть до початку 2026 року й будуть розповсюджуватись на громадян та бізнес.
  • Серед іншого, вони стосуватимуться міжнародних поштових відправлень. Під пільгове ввезення в Україну підпадають такі важливі для населення товари як: електрогенератори, інвертори, літій-іонні акумулятори та зарядні станції на їх основі тощо. Перелік товарів.
За матеріалами:
The page
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас