Безоплатна приватизація землі в Україні: як це працює
В Україні діє механізм безоплатної приватизації земельних ділянок, але сам процес часто супроводжується витратами. Це породжує нерозуміння серед громадян, оскільки будь-яка сплачена сума під час процедури сприймається як порушення принципу «безкоштовності».
У Земельному фонді України повідомили, як це працює насправді.
Основні етапи процедури
Заява про передачу ділянки у власність. Громадянин подає відповідну заяву до органу місцевого самоврядування.
Після розгляду депутати приймають рішення про можливість передачі землі у власність. Однак для цього необхідно розробити документи на цю земельну ділянку.
Розробка документації. Надалі громадянину потрібно звернутися до землевпорядної організації.
Геодезист проводить заміри ділянки (наприклад, 10−15 соток), щоб виділити її з вільного земельного фонду. Ця послуга оплачується.
Погодження в Держгеокадастрі. Землевпорядна організація оформляє та погоджує документацію у відповідних інстанціях, і ця робота також є платною.
Передача ділянки у власність. Після виготовлення документації громадянин звертається до місцевої влади з підтвердженими документами.
Якщо все відповідає нормам, ділянка переходить у власність заявника. Завершальним етапом є реєстрація права власності.
Порівняння з платним викупом земельної ділянки
Якщо все співпало, тоді ділянка переходить до вас у власність і вам потрібно її зареєструвати.
Для порівняння отримання ділянки по процедурі викупу, тоді до цього всього потрібно ще оцінити цю земельну ділянку, після цього заплатити за неї, наприклад 100 00−200 00 тисяч гривень вам нарахують, заплатити за неї до держбюджету і тільки потім розробляти вже документацію на неї.
Нагадаємо, ціни на землю сільськогосподарського призначення в Україні продовжують рости попри війну. Швидше за все, висхідний ціновий тренд триватиме до кінця поточного року і протягом 2025-го.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною