Як захеджувати свій портфель через ETF фонди в разі рецесії — поради експерта — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як захеджувати свій портфель через ETF фонди в разі рецесії — поради експерта

Фондовий ринок
739
Як захеджувати свій портфель через ETF фонди в разі рецесії — поради експерта
Як захеджувати свій портфель через ETF фонди в разі рецесії — поради експерта
У суботу, 30 вересня, в Києві відбулася конференція «Ліга чемпіонів: Бики vs Ведмеді. Битва двох інвестиційних стратегій», під час якої інвестори-практики ділилися своїм досвідом і давали практичні поради для інвесторів, як діяти в умовах ринку, що зростає, та ринку, що падає.
Фінансовий радник, лектор Микита Гуппал, який має понад шість років досвіду на фінансових ринках, розповів, як можна захеджувати, тобто застрахувати свій портфель у разі кризи. Наводимо ключові моменти з його виступу.
В ситуації кризи є кілька варіантів, до яких можна вдатися.
Перший — нічого не робити та сподіватися, що криза швидко мине, як у 2020 році, й активи знову вийдуть у плюс. Це може допомогти особливо в ситуації, коли немає коштів на реінвестування або усереднення позиції.
Другий варіант — продати активи та вийти в кеш.
«Ми продаємо наші активи й купуємо їх на дні та не втрачаємо на тому, що ринок падає. Але тут є основна проблема — ми ніколи не знаємо, коли буде те саме дно. Найчастіше, ми думаємо, що купили на дні, а отримуємо друге чи третє дно в подарунок», — зазначив Гуппал.
Третій варіант — використати вільні кошти для усереднення при купівлі гарних активів зі знижкою.
«Наприклад, у вас уже є певні активи в портфелі. І ви просто купуєте їх за зниженою ціною. Приклад: ви приходите в автосалон, і машина коштує, скажімо, 100 тис. дол., ви приходите через місяць, вона коштує 50 тис. дол. Не буде ж такого, що ви скажете „50 тис. дол. — замало, не буду купувати, чекатиму, поки знову буде 100 тис. дол.“. Але є мінус — потрібні вільні кошти, щоб усереднити позиції», — розповів експерт.
Четвертий варіант — це захеджувати портфель через ETF фонд або інші активи, які можуть забезпечити певну страховку. Перше, про що треба задуматися, коли йдеться про страхування — це золото. Зараз іде тенденція до дедоларизації, і багато країн починають відмовлятися від долара, як від хеджувального активу.
За час ковід-кризи ETF на золото GLD дав +15%, тоді як індекс S&P -31%. У середньому ETF на золото дає 6−7% річних.
Інший варіант — інверсні ETF фонди.
«Якщо ви не хочете виходити в кеш, а бажаєте тримати свої позиції і якось заробити на падінні, можна купити фонд, зворотній до основного індексу. У нас є S&P 500 і є зворотній до нього — SH. Якщо наш фонд падатиме на 10%, то, відповідно, SH зростатиме на 10%. Це непогана стратегія», — розповів Микита Гуппал.
Окрім того, є потрійні інверсні ETF. Завдяки ним можна добре заробити, коли ринок падає. Адже, якщо індекс падає на 10%, цей ETF зростає на 30%. Але, наголошує Гуппал, це інструмент не для новачків, а для трейдерів з досвідом.
Також можна хеджувати ризики не тільки окремих компаній, а цілих країн, орієнтуючись по новинах.
Шукати потрібні ETF експерт радить на сайті ETF Database, виставивши необхідні фільтри пошуку.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас