Як потенційному позичальнику не опинитися в боржниках: поради експерта — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555
ПРОМО

Як потенційному позичальнику не опинитися в боржниках: поради експерта

Кредит&Депозит
28
Олена Єрмолова, директор з управління ризиками, член правління Глобус банку, детально розповіла, як потенційному позичальнику уникнути боргового навантаження.
На її погляд, потенційному позичальнику в першу чергу варто визначитися з метою отримання кредиту, і як вона корелюється з наявними фінансовими можливостями. «Не варто кредитуватися, щоб, наприклад, поїхати на відпочинок, особливо, якщо поточні доходи не дозволять погасити такий кредит протягом 1−2 місяців. Це не справжня мета для кредиту, а лише джерело надмірних хвилювань про те, чи будуть кошти для погашення кредиту», — вважає вона.
Експертка наголосила, що кредити можуть покращити якість життя позичальника, однак лише у випадку, коли кредитні кошти отримуються з метою збільшення активів позичальника і лише за умови його впевненості, що майбутні отримувані доходи дозволять вчасно сплачувати всі платежі за кредитом.
«Кредити на купівлю власного житла, офісу, складу, приміщення для виробництва продукції — це чудова можливість не витрачати на марно кошти на оренду чужої нерухомості. І навіть якщо позичальник потрапить у складні обставини та не зможе сплачувати кредит, він завжди зможе продати придбану за кредитні кошти нерухомість. Тобто він, як мінімум, не залишиться в боргах та ще, як правило, матиме додаткові кошти від продажу нерухомості», — розповіла фахівчиня.
При ухваленні рішення про отримання кредиту, експертка радить потенційним позичальникам накопичити початковий внесок за майбутнім кредитом у розмірі щонайменше 20−30% та мати достатній постійний дохід.
Якщо ж виникли раптові обставини, які не дають громадянинові вчасно обслуговувати кредит, то, на її погляд, найкращим рішенням для позичальника стане відвідати банк, пояснивши ситуацію. Адже банк зацікавлений знайти вихід із будь-яких скрутних обставин.
«2025 рік навряд чи буде „простим“ для України, адже досі є безліч невідомих і важкопрогнозованих факторів, що можуть вплинути, як на хід війни, так і на розвиток економіки країни. Однак якщо воєнні дії будуть припинені, то цілком можливо, що кредитний портфель комбанків може суттєво зрости, адже буде усунута головна перешкода для нормального і повноцінного життя. У такому випадку варто розраховувати, що кількість непрацюючих кредитів надалі скорочуватиметься», — підсумувала Олена Єрмолова.
За матеріалами:
Глобус
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас