В Україні планують скасувати прожитковий мінімум: у Мінсоцполітики розповіли, що чекає на українців
В Україні планується запровадження базової соціальної допомоги, яка в перспективі замінить прожитковий мінімум. Розмір цієї допомоги буде залежати від складу родини.
Про це повідомила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович в інтерв’ю каналу «Рада».
Вона зазначила, що нинішній прожитковий мінімум в Україні не відповідає реальним потребам людини. Державна допомога не враховує фактичні умови життя та потреби особи.
«Ми хочемо відійти від прожиткового мінімуму. До цього прив’язані штрафи, посадові оклади тощо. Для нас дуже важливо це роз’єднати», — пояснила Жолнович.
Міністерка соціальної політики додала, що розмір допомоги буде залежати від доходів та складу конкретного домогосподарства. Тому Мінсоцполітики пропонує замінити прожитковий мінімум на базову соціальну допомогу, в рамках якої будуть об’єднані різні види виплат.
Наприклад, для осіб з інвалідністю існує близько 100 різних виплат, і орієнтуватися в цьому переліку дуже складно.
Замість численних виплат буде введено всього дві: одна для тих, хто тимчасово опинився в бідності, і друга — для догляду, якщо людина втратила працездатність.
Нагадаємо, у 2024 році прожитковий мінімум становить 2 920 грн. Для дітей до 6 років він визначений на рівні 2 563 грн, для дітей від 6 до 18 років — 3 196 грн, для працездатних осіб — 3 028 грн, а для осіб, які втратили працездатність, — 2 361 грн.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.
Хочу отримати гроші до зарплати 👛
За матеріалами: Novyny.live
Поділитися новиною