Україна виконала вже всі раніше невиконані кроки — звіт Єврокомісії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна виконала вже всі раніше невиконані кроки — звіт Єврокомісії

Казна та Політика
226
Україна виконала вже всі раніше невиконані кроки — звіт Єврокомісії
Україна виконала вже всі раніше невиконані кроки — звіт Єврокомісії
Оновлений звіт Єврокомісії про розширення засвідчив, що Україна виконала вже всі раніше невиконані кроки, визначені у висновку Європейської комісії від 2022 року.
Про це пише «Радіо Свобода» із посиланням на ще не опублікований документ, підготовлений виконавчим органом Євросоюзу.
У ЄС відзначили зміцнення антикорупційної інституційної бази та нарощування результатів правозастосування у справах про корупцію на високому рівні. Також позитивно відзначені зусилля України щодо прав нацменшин.
Водночас у висновках сказано, що, попри прогрес у фундаментальних реформах, «потрібні подальші зусилля».
«Україні слід продовжувати зосереджуватись на подальшому створенні надійного досвіду правоохоронної діяльності у справах про корупцію на високому рівні… також посилити боротьбу з організованою злочинністю», — йдеться в документі.
Єврокомісія також рекомендує вдосконалювати реформи в галузі державного управління та децентралізації.
Як зазначається, скринінг українського законодавства на відповідність європейському «просувається гладко». Єврокомісія відзначила ратифікацію Україною Римського статуту й наголошує на необхідності привести у відповідність національне законодавство.
«Якщо Україна виконає всі умови, комісія з нетерпінням чекає на відкриття переговорів щодо кластерів, починаючи з основ, якнайшвидше у 2025 році», — цитує РС документ.
Нагадаємо, ще в листопаді 2023-го президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС, щоб просунутися на шляху до вступу в Євросоюз.
14 грудня того самого року Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України та Молдови. Але Україна ще мала виконати чотири додаткові рекомендації, зазначені у Пакеті розширення ЄС від 8 листопада 2023 року. Формальний початок переговорів про вступ до ЄС починається після того, як Єврокомісія запропонує переговорну рамку, а Європейська рада її затвердить.
Так, на початку червня Єврокомісія надала позитивну оцінку євроінтеграційному прогресу України та підтримала початок переговорів про вступ до ЄС. Посли ЄС погодили рамки для переговорів 14 червня, а 25 червня переговори з Україною та Молдовою офіційно розпочалися.
Початок переговорів одночасно з іншою країною не гарантує їхнього завершення в той самий час, оскільки темп перемовин залежить від швидкості реформ та узгодження із законодавством ЄС у кожній країні. Посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова назвала «реалістичним терміном» вступ України до Євросоюзу до 2030 року.
За матеріалами:
hromadske
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас