Україна створить фінансовий буфер $10,1 млрд за рахунок ERA на випадок негативного сценарію — програма з МВФ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна створить фінансовий буфер $10,1 млрд за рахунок ERA на випадок негативного сценарію — програма з МВФ

Казна та Політика
178
Україна створить фінансовий буфер $10,1 млрд за рахунок ERA на випадок негативного сценарію — програма з МВФ
Україна створить фінансовий буфер $10,1 млрд за рахунок ERA на випадок негативного сценарію — програма з МВФ
Україна розділить на три частини зовнішнє фінансування від країн G7 за механізмом ERA, яке виділяється за рахунок заморожених російських активів, у тому числі планується створення фінансового буферу у розмірі $10,1 млрд на випадок негативного сценарію.
Про це йдеться у матеріалах оновленої програми розширеного фінансування EFF з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
«Органи влади взяли на себе наступні зобов’язання: одна частина буде виділена на бюджетне фінансування поточного року, інша частина — на попереднє фінансування дефіциту майбутнього року, а третя частина становитиме умовне фінансування для негативного сценарію», — зазначають представники МВФ в документі, опублікованому на сайті Фонду.
Згідно із ним в програму наразі закладається отримання за механізмом ERA $44,1 млрд у період до першого кварталу 2027 року (включно, це останній квартал дії програми EFF) за загального оголошеного його обсягу $50 млрд. З цієї суми минулого року було отримано $1 млрд, цього року буде отримано $39,4 млрд, наступного — $2,4 млрд і 2027 — $1,3 млрд.
У базовому сценарії передбачається, що з отриманих цього року коштів $8,4 млрд розглядатиметься як авансове фінансування дефіциту бюджету наступних років: $8,1 млрд буде використано у 2026 році та ще $0,3 млрд у першому кварталі 2027 році.
Щодо фінансового буферу на випадок негативного сценарію, то на його формування буде спрямовано $9,1 млрд з надходжень від ERA цього року та $1 млрд — від надходжень наступного року.
Оновлена програма передбачає, що за базового сценарію, за якого війна завершиться наприкінці цього року, зовнішнє фінансування для покриття дефіциту необхідно цього року у розмірі $39,8 млрд, наступного — $20 млрд, у першому кварталі 2027 року — $3,1 млрд.
За негативного сценарію, у якому війна триватиме до середини 2026 року, а шоки очікуються вже у другому кварталі поточного, зовнішнє фінансування для покриття дефіциту необхідно цього року у розмірі $48,8 млрд, наступного — $21 млрд, у першому кварталі 2027 року — $7,1 млрд.
«Щоб запровадити розумне управління потоками ERA, влада покладатиметься на положення Бюджетного кодексу України щодо: (i) виділення достатніх ресурсів для попереднього фінансування та резервів та (ii) дотримання лімітів видатків, встановлених у бюджеті на 2025 рік. Крім того, влада зобов’язалася переглядати будь-які категорії видатків, якщо це необхідно, лише після консультації з персоналом Фонду», — зазначають представники МВФ.
Допоможіть нам зробити контент ще кориснішим для вас! Finance.ua створив невеличке опитування, щоб врахувати ваші побажання та інтереси при створенні матеріалів. Це займе лише кілька хвилин, але дозволить покращити наші тексти.

👉 Пройти опитування

За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас