336
Україна просить ЄС допомогти зі сховищами для зерна
— Аграрний ринок

Уряди країн Європейського Союзу розглянуть можливість надання Україні тимчасових сховищ для зернових.
Як повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України, заступник міністра АПК Маркіян Дмитрасевич виступив на засіданні Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства, де окреслив перед євродепутатами ситуацію з експортом української с/г продукції та розповів про першочергові потреби України, зумовлені блокадою морських портів.
«При нинішніх низьких темпах експорту Україна може отримати дефіцит сховищ для врожаю на рівні 10-15 млн тонн. До війни загальна місткість зберігання становила 75 млн тонн зерна, але на сьогодні сховищ залишилося тільки на 60 млн тонн — решта втрачено в результаті руйнувань і тимчасової окупації. Тому у нас є нагальна потреба в облаштуванні тимчасових зернових сховищ — модульних конструкцій і поліетиленових пакетів», — підкреслив Дмитрасевич.
Він додав, що уряди ЄС розглянуть можливість надання Україні таких тимчасових сховищ — як результат, це має суттєво допомогти у збереженні врожаю та забезпеченні майбутніх поставок зернових на світові ринки.
«Прискоренню експорту української продукції допоможуть функціональні фітосанітарні та ветеринарні лабораторії в Дунайському порту в Ізмаїлі, достатня кількість лабораторного обладнання на прикордонних пунктах пропуску, через які здійснюється транзит. Україна вже зробила відповідний запит до Європейської комісії», — розповів заступник міністра.
Дмитрасевич повідомив, що європейська делегація наступного тижня відвідає прикордонні пункти пропуску, щоб оцінити ситуацію з перевірками та ще більше зменшити бюрократію на кордонах для проходження експорту української с/г продукції.
Довідка Finance.ua:
- 30 травня 2022 року керівник офісу президента України Андрій Єрмак сказав, що світової продовольчої кризи, яку провокує росія, ще можна уникнути. За його словами, необхідно розблокувати українські порти, відправивши в Чорне море військові конвої країн-партнерів, які будуть супроводжувати зернові вантажі;
- за інформацією українських чиновників, станом на 7 червня росія вкрала до 500 000 тонн української пшениці на суму 100 мільйонів доларів з моменту російського вторгнення в лютому.
Борітеся — поборемо! Слава Україні!
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною