663
У Польщі скорочують допомогу українським біженцям: де шукати безкоштовне житло
— Світ

З 1 липня у Польщі скасували програму допомоги українським біженцям «40+». Тепер приватні власники не отримуватимуть компенсації за розміщення українців з тимчасовим захистом.
Про це пише Ukrainian in Poland.
Уряд зазначив, що останнім часом спостерігається стале зменшення кількості заявників на компенсацію за програмою «40+». Одночасно з цим, у центрах колективного розміщення зросла кількість вільних місць.
У заяві Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі також повідомляється, що з моменту запуску програми з державного бюджету було виділено значні фінансові ресурси.
Проте, нині пріоритет буде надаватися підтримці внутрішніх соціальних програм та інвестуванню в економічний розвиток країни.
Програма «40+» передбачала щоденну компенсацію у розмірі 40 злотих (близько 400 гривень) для покриття витрат на проживання та харчування осіб, які знайшли притулок у Польщі. До 1 липня 2024 року програма діяла протягом 120 днів з моменту першого в’їзду біженців до країни.
Де шукати безкоштовне житло в Польщі
Тепер біженцям рекомендується звертатися до воєводських управлінь, які забезпечуватимуть їх розміщення у колективних центрах за державні кошти.
Також можливість безкоштовного житла в Польщі можна знайти через оголошення на офіційних урядових ресурсах. Польський уряд створив кілька порталів, призначених для допомоги українцям, де доступна інформація про житлові варіанти. Один з таких — Pomagam Ukrainie.
Проживання у цих центрах буде безкоштовним протягом перших 120 днів. Для вразливих категорій осіб цей період може бути продовжений, в той час, як інші біженці сплачуватимуть до 60 злотих на день (приблизно 600 гривень). З виплат для неповнолітніх (800 злотих на місяць) буде відраховуватися 15 злотих на день.
Нагадаємо, якщо ви працювали в Польщі і в Україні, ви можете отримувати 2 пенсії або допомоги — від Управління соціального страхування (ZUS) і від установ соціального страхування України.
Однак, необхідно виконати умови для нарахування вам пенсії або допомоги на території кожної з цих держав.
Безкоштовне житло для українців у країнах Європи
За матеріалами: Телеканал 24
Поділитися новиною
Також за темою
Угорщина тестує нафтопровід, який може замінити «Дружбу»
Саудівська Аравія, Ірак, ОАЕ та Кувейт скоротили видобуток нафти
Де найвище співвідношення на тисячу жителів кількості осіб з тимчасовим захистом
Парламент Угорщини ухвалив резолюцію проти вступу України до ЄС
В Еквадорі креветка за експортними доходами обігнала нафту
Акції нафтових гігантів рф зросли на тлі енергетичного шоку через Іран
