Що потрібно врахувати перед тим, як звільнитися з роботи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що потрібно врахувати перед тим, як звільнитися з роботи

Особисті фінанси
811
Що потрібно врахувати перед тим, як звільнитися з роботи
Що потрібно врахувати перед тим, як звільнитися з роботи
Існує багато причин, чому вам може захотітися звільнитися з роботи. Можливо, ваша поточна робота не задовольняє ваші потреби та інтереси. Або, можливо, вона не така, як вам казали у відділі кадрів, коли ви приймали пропозицію про роботу. У будь-якому випадку, важливо підходити до звільнення з роботи з обережністю і переконатися, що ви зробили це правильно.
Про це пишуть експерти сайту з пошуку роботи Jooble.

Зрозумійте, які у вас є варіанти

Перш ніж зачинити за собою двері, переконайтеся, що ваш вибір є раціональним, а не емоційно вмотивованим. Розмова про свої думки та почуття допомагає побачити їх у перспективі.
Інший правильний вибір — залишатися професіоналом і поговорити зі своїм менеджером або роботодавцем. Можливо, деякі проблеми, з якими ви мали справу, можна вирішити швидко. У такому випадку вам не потрібно буде залишати компанію. Поясніть ситуацію і розкажіть, що вас турбує щодо робочого місця.
Багато роботодавців готові піти на зміни, щоб утримати цінного працівника в команді.

Зважте всі «за» і «проти» звільнення

Якщо ви не впевнені, чи підходить вам ця робота, створіть список плюсів і мінусів звільнення. Будьте об'єктивні та оцініть всі фактори, в тому числі:
  • ваше майбутнє в компанії та на цій роботі;
  • проекти, над якими ви працюєте;
  • заробітна плата та пільги;
  • можливості кар'єрного росту;
  • ваші ресурси для підтримки себе під час пошуку роботи.
Порівняйте ситуацію з вашою попередньою роботою та загальною ситуацією на ринку. Переконайтеся, що ви враховуєте свої найкращі інтереси, перш ніж йти до менеджера з персоналу, щоб повідомити про звільнення за два тижні.
Запишіть, як звільнення може негативно вплинути на ваше життя. Цей крок корисний у тому випадку, якщо ви переживаєте через звільнення з роботи. Подумайте про те, як звільнення може негативно вплинути на ваше життя — фінансово, кар'єрно, соціально та емоційно. Уявіть своє життя після того, як ви отримаєте останню зарплату в цій компанії і підете далі. Якщо ви готові до найгірших негативних наслідків, це може бути гарним моментом для того, щоб повідомити про звільнення.
Подумайте про довгострокові переваги звільнення з цієї роботи. Потрібно подолати будь-які ризики, пов’язані зі звільненням.

Складіть план подальших дій

У такій ситуації є два шляхи для пошуку нового місця роботи. Ви можете попередити компанію про звільнення за два тижні і почати шукати потенційних майбутніх роботодавців. Або ж ви можете розпочати пошук роботи і повідомити про це керівника після того, як знайдете нову посаду.
У будь-якому випадку, не залишайте посаду без попередження, це непрофесійно і залишає за вами погану репутацію. Крім того, це може суперечити державному законодавству. Оновіть своє резюме та почніть шукати нову роботу.
Почніть налагоджувати зв’язки з іншими професіоналами у вашій сфері інтересів. Завжди корисно налагоджувати зв’язки і знайомитися з однодумцями у вашій сфері. Крім того, це може запропонувати різні цікаві кар'єрні можливості. Не секрет, що багато вакансій заповнюються завдяки рекомендаціям і знайомствам. Можливо, хтось із ваших знайомих знає, що ви плануєте звільнитися, і може вам щось запропонувати.

Підтримайте себе емоційно та фінансово

Навіть якщо ви ненавидите свою роботу і раді звільнитися, перехідний період все одно може бути стресовим. У цей неспокійний час вам може знадобитися порада або підтримка. Хтось має бути на вашому боці. Це можуть бути співробітники, яким ви довіряєте, друзі або члени сім'ї.
У будь-якому випадку вам потрібно буде оновити своє резюме. Тож зберіть усі нещодавно отримані сертифікати та додайте їх до документа. Також переконайтеся, що майно компанії, яким ви користувалися, знаходиться в належному стані.
Перш ніж відправити повідомлення про звільнення, сплануйте, як ви збираєтеся управляти своїми фінансами в цей період. Якщо ви вже маєте пропозицію про роботу в іншій компанії, це чудово. Але якщо ви плануєте залишитися без такого забезпечення, подумайте про те, як ви збираєтеся оплачувати рахунки. Наприклад, ви можете почати відкладати гроші і звільнитися через місяць.

Подальші дії після прийняття рішення

Підтримуйте зв’язок з колишнім роботодавцем. Ситуації можуть бути дуже різними, так само як і причини звільнення. Але якщо це можливо, намагайтеся підтримувати професійні стосунки. Навіть якщо ваш роботодавець не правий, він все одно повинен виплатити вам остаточний розрахунок і надати рекомендації щодо наступної роботи.
Надішліть листи подяки всім, хто підтримував вас під час цього процесу. Після того, як ви повідомили про звільнення і завершили період закриття, подякуйте колегам і друзям, які вас підтримували. Також подумайте про те, щоб написати прощального листа всім, з ким ви співпрацювали під час роботи. Ви ніколи не знаєте, чи перетнетеся з ними знову. Крім того, це можуть бути цінні зв’язки для наступної роботи.
Святкуйте свої досягнення, незалежно від того, яке рішення ви прийняли. Після того, як все вляжеться, дайте собі час подумати і відсвяткувати свої досягнення. Ви прийняли важливе рішення заради свого добробуту та кар'єри. Відзначте всі позитивні сторони нової посади та досвід, який ви отримали на попередній.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 👛

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас