Що не так з фінансовою грамотністю в Україні — думки експертів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що не так з фінансовою грамотністю в Україні — думки експертів

560
Засновник і керуючий партнер інвестиційної компанії Hug’s Ерік Найман і радник, лектор, автор статей про фондовий ринок Микита Гуппал
Засновник і керуючий партнер інвестиційної компанії Hug’s Ерік Найман і радник, лектор, автор статей про фондовий ринок Микита Гуппал
Бажання інвестувати — це добре, але ж й треба знати, як це робити. А що найкраще може допомогти в цьому, ніж фінансова грамотність? Саме з неї й почали спікери діалог на тему «Інвестиції у фондовий ринок: тренди та можливості», яка відбулася в рамках конференції «Жити на відсотки».
Зокрема, фінансовий радник, лектор, автор статей про фондовий ринок Микита Гуппал зазначив, що наразі є запити на фінансову грамотність та на те, щоб інвестувати. Утім, найбільше обмеження зараз, як сказав Гуппал, це виведення капіталу.
«Приходить людина і каже: я інвестую в крипту, там все просто. Я прийшов, заніс в обмінник кошти і у мене на крипторахунку гроші — все. Щоб інвестувати на фондовому ринку, то тут є обмеження. І в цьому основна проблема. Тобто, запит є, але ось цей бар’єр, навіть в тому, що існує ще якийсь проміжний етап між людиною і фондовим ринком, він прибирає більшу частину інвесторів, які хотіли інвестувати. Основна проблема фондового ринку в тому, що не можна вивести капітал», — сказав він.
Зрештою, за словами фінансового радника, людина обирає ОВДП, бо там все зрозуміло.
Своєю чергою, засновник і керуючий партнер інвестиційної компанії Hug’s Ерік Найман наголосив на тому, що в половини людей немає заощаджень, бо вони про це взагалі не думають. Йдеться про, наприклад, США, Китай та Україну.
«Якщо ви починаєте думати бодай наполовину щодо того, навіщо ви прийшли в інвестування, як от спекуляція, чи шукаєте агентів для заощаджень, ви здійснюєте перший крок до фінансової грамотності. А в нас більшість людей, на жаль, думають зовсім інакше. У США, наприклад, дуже багато навчають інвестицій, але половина людей цим не користується», — сказав Найман.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас