ПРОМО
Sense Bank приєднався до нової грантової програми від ФРП
Вчора, 26 листопада, Фонд розвитку підприємництва презентував програму підтримки енергостійкості мікро та малих підприємств України. Програма буде фінансуватись Норвезькою агенцією з розвитку співробітництва (NORAD) та Урядом Німеччини та реалізується німецькою федеральною компанією GIZ. Про участь у програмі фінустанова повідомила на своєму сайті.
За умовами програми фінансування на енергоефективні ініціативи можуть отримати представники мікро та малого бізнесу. Так, мікро бізнес зможе отримати грант до 10 000 євро, які будуть спрямовані на придбання обладнання для виробництва електрики з відновлювальних та невідновлювальних джерел. Крім того, умовами гранту передбачено й оплату послуг з введенням в експлуатацію такого обладнання за умови, що вартість цих послуг не перевищує 10% вартості обладнання. Отримати грант можливо як із залученням банківського кредитування, так і без.
Малому ж бізнесу доступні гранти до 20 000 євро, які надаються в поєднанні з банківськими кредитами. Завдяки гранту бізнес має можливість отримати відшкодування до 40% кредиту, отриманого на придбання обладнання для виробництва електроенергії з відновлювальних та невідновлювальних джерел, устаткування для збереження виробленої електроенергії, в т. ч. енергоефективного обладнання, а також супутніх витрат.
Директорка Департаменту малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова коментуючи подію зауважила, що програма підтримки енергостійкості мікро та малих підприємств України відкриває значні горизонти для бізнесу.
«Програма відкриває нові можливості для мікро та малого бізнесу. Завдяки грантовій програмі підприємці можуть у найкоротші терміни вирішити проблему відсутності електроенергії забезпечивши сталу роботу свого бізнесу. Адже можливість отримати 10 000 € для мікро, або 20 000 € для малого бізнесу у сукупності з пільговим кредитуванням — послужить справжнім драйвером для розвитку генерації електроенергії у бізнесі», — підкреслила Яна Шумунова.
«Дана програма зможе суттєво розширити грантові можливості для малого бізнесу, які надаються у межах державної ініціативи єРобота, але в найбільш пріоритетному на сьогодні напрямі — підтримка енергетичної стійкості мікро та малих підприємств», — зазначив Андрій Телюпа, заступник Міністра економіки України.
«Програма підтримки енергостійкості українських підприємств на 2 млн євро грантів є продовженням системної роботи Уряду з підтримки малого бізнесу та залучення для цієї мети міжнародного фінансування. Це має надважливе значення для економіки та фінансової стабільності нашої країни в умовах війни, коли росія щодня намагається знищити енергетичну інфраструктуру України. У співпраці з Урядом Німеччини ми успішно реалізували низку проєктів з підтримки бізнесу, а до нової програми доєдналась Норвезька агенція з розвитку співробітництва, чому ми надзвичайно раді. Банки-партнери, з яких три державні, мають величезний досвід роботи саме з малим бізнесом Всі ці фактори, разом із запровадженням прозорої ІТ-системи відбору кандидатів на отримання грантів і можливістю вигідного поєднання з програмою „5−7-9“, покликані забезпечити успіх програми» — зазначає заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.
«Для отримання гранту за програмою з підтримки енергостійкості представники мікро і малого бізнесу мають заповнити заявку на Порталі Фонду розвитку підприємництва „Навігатор фінансової підтримки“, в якій зазначити інформацію про показники діяльності підприємства та рівень споживання ним електроенергії. Також необхідно визначити чітки напрями використання коштів гранту, які не можуть змінюватись під час їх подальшого фінансування. Зверну увагу, що не потрібно робити жодних розрахунків та бізнес-планів, адже рейтингова система Фонду автоматично розраховує рейтинг та визначить переможців конкурсів», — розповів Голова правління Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон.
Нагадаємо, що Sense Bank спільно з Міністерством економіки України, Фондом розвитку підприємництва та Фондом енергоефективності продовжують впроваджувати проєкт «Джерело Енергії», який покликаний підвищити рівень обізнаності серед бізнесу, територіальних громад та ОСББ про наявні програми пільгового кредитування задля впровадження енергоефективних рішень.
За матеріалами: Сенс Банк
Поділитися новиною