1964
Рада ЄС остаточно затвердила надання 5 млрд євро допомоги Україні
— Казна та Політика

Рада ЄС офіційно затвердила надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро. Кошти виділяються для підтримки стійкості української економіки та для підготовки до опалювального сезону. З них також можна буде виплачувати зарплати бюджетникам та забезпечувати соціальні пільги.
Про це свідчать дані на сайті Ради ЄС.
Ці кошти є другим траншем пакета на загальну суму 9 млрд євро, обіцяного ЄС у травні.
«Європейський Союз підтримує Україну. Ми виконуємо свої обіцянки і допомагаємо українській державі та її ключовій інфраструктурі функціонувати, незважаючи на агресивну війну росії. На наступних зустрічах Ecofin я домагатимуся якнайшвидшого узгодження надання решти 3 мільярдів євро, для чого ми також повинні домовитися про поділ суми на кредити та гранти», — заявив Збинек Станюра, міністр фінансів Чехії, яка головує в ЄС.
Кошти будуть надані у вигляді довгострокових кредитів на пільгових умовах, які виплачуватимуть невеликими частинами. Відсотки цього пільгового кредиту покриє сам Євросоюз.
Перший транш із цього пакету становив 1 млрд євро, Україна отримала його в серпні. Надання 3 млрд євро, що залишилися, ще обговорюється.
Борітеся — поборемо! Слава Україні!
За матеріалами: Укрінформ
Поділитися новиною
Також за темою
Міністр фінансів прокоментував запровадження ПДВ для ФОПів, податок на OLX та міжнародні посилки
Нова Зеландія виділяє $15 мільйонів на програму PURL для України
Міжнародні резерви України сягнули найвищого показника за всю історію незалежності
Рада змінила умови для вступу до «клубу білого бізнесу»
Протягом 2026 року зарплати вчителів зростуть два рази: коли очікувати підвищення
Рада відклала запровадження «еАкцизу» до 1 листопада наступного року
