Посли ЄС погодились продовжити ще на рік «торговельний безвіз» для України — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Посли ЄС погодились продовжити ще на рік «торговельний безвіз» для України

Казна та Політика
276
Посли ЄС погодились продовжити ще на рік «торговельний безвіз» для України
Посли ЄС погодились продовжити ще на рік «торговельний безвіз» для України
Посли Європейського Союзу схвалили пропозиції Єврокомісії щодо продовження пільгової торгівлі для України та Молдови без змін ще на рік.
Про це повідомляється в офіційному пресрелізі Європейської комісії.
Зазначається, що посли погодили мандат Європейської Ради на переговори щодо продовження призупинення імпортних мит і квот на експорт до ЄС з України та Молдови ще на один рік.
«Пропозиція щодо автономних торговельних заходів для України спрямована на відновлення призупинення імпортних мит і квот ще на один рік (з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року), одночасно посилюючи захист чутливої сільськогосподарської продукції шляхом посилення захисних заходів, які вже включені в поточного регламенту», — йдеться у повідомленні.
Очікується, що 7 березня 2024 року за цю пропозицію проголосує Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі (INTA).
Далі положення мають бути прийняті Радою ЄС, підписані представниками Ради та Європейського Парламенту та опубліковані в Офіційному віснику ЄС перед набуттям чинності.
Раніше Єврокомісія запропонувала продовжити призупинення імпортних мит і квот на український експорт до ЄС ще на один рік, проте вона посилить захист чутливої ​​сільськогосподарської продукції ЄС.
Нагадаємо, пільговий режим торгівлі з ЄС діє із червня 2022 року та сприяє полегшенню важкої ситуації, в якій опинилися українські виробники та експортери внаслідок агресивної війни з боку росії.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що продовження безвізу дозволить українським бізнесменам продовжувати експорт своєї продукції на ринки ЄС без обмежень у вигляді квот, мит та тарифів, відкриваючи нові можливості для українського бізнесу та сприяючи зміцненню економіки країни.

Довідка Finance.ua:

  • президент Польщі Анджей Дуда заявив, що блокування кордону з Україною не є політичним рішенням уряду, заборонити фермерам протестувати вони не можуть;
  • головним аргументом у дискусії про становище аграріїв у Польщі є начебто «затоплення» польського ринку зерном з України. Чи так воно насправді?

Борітеся — поборемо! Слава Україні!

За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас