"Фінансова розвідка" ще не може працювати сповна — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Фінансова розвідка" ще не може працювати сповна

25
Департамент фінансового моніторингу при Міністерстві фінансів зможе виконувати свою роботу в повному обсязі лише після прийняття закону «Про попередження і легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом», заявив новий держсекретар Мінфіну — глава Державного департаменту фінансового моніторингу Олексій Бережний.
«Цілком на законних підставах він (департамент) може ефективно організувати свою роботу тільки після затвердження законопроекту, інакше ми будемо працювати в рекомендаційному режимі», — сказав він в інтерв'ю журналістам.
Як повідомляє ForUm, держсекретар повідомив, що даний законопроект розробляється, і висловив сподівання, що він буде затверджений на одному з найближчих засідань Кабінету міністрів, котрий, як очікується, подасть його в парламент як першочерговий.
Бережний наголосив, що в даному законопроекті визначається чітка процедура надання інформації і повноважень, а також відповідальність працівників банківських установ. Крім того, законопроект визначає «характер відносин усіх суб'єктів, що проводять моніторинг комерційних банків та інших підприємств, у діяльності яких можуть бути відповідні фінансові операції», пропонує запровадити поняття «державний фінансовий моніторинг» і визначити статус установи, котра буде його здійснювати».
Натомість Бережний наголосив, що «основна інформація, з якою працюватиме департамент, буде надходити від комерційних банків». «Без вирішення питання про порядок надання й обробки цієї інформації на законодавчому рівні у нас будуть великі проблеми, позаяк існує законодавство, що визначає питання, пов'язані з банківською таємницею», — зауважив він. Держсекретар нагадав, що департамент створений указом президента в грудні 2001 року.
Відповідаючи на запитання про залучення кадрів до роботи в департаменті, він зазначив, що «попередні розмови вже проводилися, фактично з цього тижня починається активна робота з проведення співбесіди з потенційними співробітниками». Бережний сподівається, що департамент буде цілком укомплектований кадрами «влітку».
З його слів, у департаменті мають працювати, зокрема, експерти, які знаються на бюджетній системі, фахівці, які «знають специфіку роботи банківських установ, і люди, орієнтовані в міжнародному правовому аспекті» боротьби з відмиванням брудних грошей.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас