Європа ставить питання про реформу у енергетичній галузі


Європа ставить питання про реформу у енергетичній галузі

Найбільша за останні 30 років аварія в ПЕК Європи порушила питання про реформу галузі. Прем'єр-міністр Італії Романо Проді сьогодні заявив про необхідність створити централізоване управління енергетичними мережами Єврозони.

Таку думку він висловив, коментуючи відключення електрики в ніч на 5 листопада 2006 р. "Ми пов'язані з Європою, але в нас немає єдиного європейського органу влади, який би це контролював. Це серйозне протиріччя, тому що ми залежимо друг від друга, але не можемо один одному допомагати, і загального контрольного органа в нас немає", - сказав прем'єр.

Як повідомлялося, учора ввечері залишилися без світла 5 млн жителів Франції. Відключення торкнулися так само Німеччини, Італії, Іспанії, Бельгії і Португалії. Енергокризис привів до затримок у русі поїздів і пробкам на автотрасах. Представники влади заявляють, що Європа перебувала в кроці від енергетичної катастрофи. Відключення не торкнулися аеропортів і метро.

Збій відбувся з 22:00 до 23:30 на території Північної Німеччини одночасно на двох станціях високовольтної передачі. Перегрів викликав ланцюгову реакцію в інших країнах. Щоб не допустити масштабної катастрофи, національним урядам довелося піти на почергове відключення світла в ряді країн Єврозони.

Керівництво німецької енергетичної компанії E.ON заявило, що масові відключення електрики в Західній Європі могли бути викликані однієї з операцій, що проводила компанія минулої вночі. "Це може бути пов'язане з відключенням нашої високовольтної лінії у Нижній Саксонії напівгодиною раніше", - говориться в повідомленні E.ON. Компанія відключила лінію над рікою Емс, щоб дозволити безпечно пройти круїзному судну "Норвезька перлина".

Як думають експерти, такі захоли могли створити те саме додаткове навантаження, що в результаті виявилося критичним. Фахівці так само відзначили, що європейські компанії-виробники електроенергії працювали в нормальному режимі. Це означає, що проблема була пов'язана з розподільними мережами. Остаточні висновки можна буде зробити під час спеціального розслідування, що може протривати кілька тижнів.

Відзначимо, що в грудні 1999 р. у Франції ураган обірвав лінії електропередачі, у результаті чого без світла залишилися більше 3,5 млн чоловік. Аварія в ПЕК Європи в листопаді 2006 р. стала самої великої за останні 30 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua