136
Західні енергокомпанії вишикувались у чергу на Росію
— Енергетика
Реформа російського ринку електроенергії залучає західні енергетичні компанії. Так, перед главою державного РАО "ЄЕС Росії" Анатолієм Чубайсом стало питання про вибір п'яти компаній із двох десятків. Серед цих компаній опинились і такі великі енергетичні концерни як іспанська "Endesa", німецька "E.On" і італійський "Enel".
Як пише німецьке видання "Handelsblatt", компанії "Endesa" і "Enel", сподіваються на непоганий прибуток у Росії. "Enel" планує одержати щонайменше, що блокує пакет, акцій компаній, що генерують, яким має бути приватизація. Італійський енергетичний концерн недавно оголосив про те, що планує інвестувати в Росію до 4 млрд. євро.
Видання також звернуло увагу, що німецькі концерни поки тримають дистанцію. Концерн "E.On", що є акціонером у російському газовому монополісті "Газпром", незважаючи на те, що відкрив кілька тижнів назад у Москві нове відділення, що буде працювати на ринку електроенергії, виступає поки в ролі спостерігача. Повідомляється, що концерн з'ясовує "обставини". У той же час "Enel" вибрав більше рішучу тактику наступу: "Концерн уже стоїть однією ногою у бізнесі, пов'язаному з російською електроенергією". Разом з російським партнером "ESN Energo" італійці управляють сучасної ТЕЦ у Санкт-Петербурзі.
Слід зазначити, що напередодні німецька "E.On" запропонувала за "Endesa" до 35 євро за акцію, оцінивши цю найбільшу іспанську електроенергетичну компанію в 37 млрд. євро. Ця пропозиція стала найвищим у світовому енергетичному секторі. Учора акції "Endesa" закрилися на рівні 32,50 євро.
На думку газети, Росія хоче впоратися з недостатньою кількістю електрики за допомогою часткової приватизації компанії з виробництва електроенергії. "Handelsblatt" відзначає, що недостача електрики вже сьогодні гальмує розвиток країни і уряд побоюється, що й цієї зими не обійдеться без перебоїв з подачею електроенергії.
У червні Міністр промисловості і енергетики РФ Віктор Христенко зізнався, що наступного року може бути підключено тільки 10% необхідних нових потужностей і до 2010 року необхідно інвестувати близько 57 млрд. євро. Половину цієї суми внесуть самі компанії, що генерують, а інші інвестиції будуть зроблені приватними інвесторами і державою. На початку тижня представники РАО "ЄЕС" заявили, що на початку грудня буде вирішуватися питання про приватизацію двох компаній, що генерують.
За матеріалами: ЛігаБізнесІнформ
Поділитися новиною