Строки приєдання енергосистеми України до європейської вимагають додаткового аналізу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Строки приєдання енергосистеми України до європейської вимагають додаткового аналізу

Енергетика
114
Нове керівництво міністерства палива та енергетики вважає невиправдано оптимістичними плани своїх попередників за два-три років приєднати українську енергосистему до об'єднаної європейського (UCTE) і заявляє про необхідність провести додатковий аналіз.
"Ми не знаємо, скільки це коштує, що нам потрібно зробити, і заявляли про те, що ми повинні, можемо і зобов'язані без Росії вступити в об'єднану енергосистему Європи. Ми таких досліджень не проводили", - сказав заступник міністра палива та енергетики Олексій Шеберстов на прес-конференції в Києві.
Він нагадав, що ЄС виділив 3 млн євро на таке дослідження і найняв за підсумками тендера італійську консалтингову компанію CESI, що повинна була почати роботи ще навесні, однак дотепер до них не приступилася.
"Мало того, ця робота протриває за контрактом близько 30 міс. Ви самі можете представити, коли ми довідаємося, якими будуть наші дії", - додав А.Шеберстов.
На його думку, оцінки попередників про здатності України приєднатися до UCTE швидше, ніж Росія, не відповідають дійсності.
"Росія виконує реконструкції своїх ТЕС уже три роки. Вона може бути готова навіть раніше до входження в Європейську енергосистему, чим Україна, тому що Україна тільки розмовляє про це, а робити - нічого не робить, крім переговорів і міркувань", - заявив заступник міністра.
Він повідомив, що на зустрічі міністра палива та енергетики України Юрій Бойко з керівництвом РАО "ЄЕС Росії" була досягнута домовленість активізувати спільну роботу з підготовки і реалізації проекту об'єднання енергосистем СНД і UCTE, що була почата ще три роки тому.
"Разом вступати (з Росією) або нарізно - потрібно судити з дослідженнь, які ми проведемо в українській енергосистемі. А поки говорити про те - разом або нарізно - передчасно і несерйозно", - підкреслив А.Шеберстов.
За його словами, на виконання нормативів і вимог UCTE Україні знадобиться 8-10 років.
Він додав, що є більш швидкий спосіб об'єднання - через вставки постійного струму, які можна встановити на трьох лініях електропередач, які йдуть у ЄС, напругою 750 кв.
"Ми такий спосіб запропонували, і росіяни його підтримують. Це найшвидший спосіб, що буде на порядок дешевше: вставки коштують по $200 млн, а попередні оцінки вартості підготовки до об'єднання - $2 млрд", - відзначила А.Шеберстов.
Як повідомлялося, що комітет UCTE у травні 2006 року прийняв заявку України на синхронізацію енергосистеми країни з об'їденою європейською енергосистемою, після чого були початі робота з формування технічного комітету UCTE-Україна. Даний орган повинен координувати розробку каталогу заходів щодо вступу України в UCTE і їх реалізацію.
Еврокоміссія влітку того року визнала переможцем тендера з відбору компаній для реалізації технічної допомоги Україні з приєднання до транс'європейської енергосистеми консорціум у складі TERN (Італія), Transtebel (Бельгія), Sweco (Швеція) на чолі з компанією CESI (Італія).
Консорціум повинен визначити рівень відповідності української об'єднаної енергосистеми технічним стандартам UCTE, а також допомогти Україні гармонізувати законодавство в сфері електроенергетики із законодавством Євросоюзу.
Еврокоміссія в рамках Tacis виділить консорціуму на реалізацію цього проекту EUR3 млн. Заявлений строк реалізації проекту - 12 місяців.
Екс-міністром палива та енергетики Іван Плачков на початку липня повідомив, що країна розраховує завершити заходу щодо інтеграції української енергосистеми в європейську до 1 січня 2008 року.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас