Усі міські котельні Ужгорода відключені від газу та електрики за борги — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Усі міські котельні Ужгорода відключені від газу та електрики за борги

Енергетика
98
Опалювальний сезон в Ужгороді під великим питанням.
Усі 39 міських котелень через борги відключено від газу та електрики. Власних грошей на ремонт обладнання «Ужгородтеплокомуненерго» не має, міська влада не допомагає. Городяни тим часом масово встановлюють в квартирах автономне опалення, від чого системи електро- та газопостачання взимку не витримають додаткового навантаження, спричиненого роботою індивідуальних котлів. На теплу зиму Ужгороду треба 4,5 мільйони гривень.
Взимку в Ужгороді буде тепло лише у квартирах з автономним опаленням. Усі 39 міських котелень до опалювального сезону не готові, кажуть комунальники. 4 місяці тому їх відключили від газу й електрики – підприємство заборгувало постачальникам понад 59 мільйонів гривень. Через нестачу грошей котельні не ремонтували. У зриві опалювального сезону комунальники звинувачують ще й городян, які масово встановлюють індивідуальне опалення. Нині кожна четверта ужгородська квартира має свій котел. Системи газо- й електропостачання не розраховані на додаткові потужності, тож можуть вийти з ладу.
Дмитро Петрина, в.о. головного інженера комунального підприємства "Ужгородтеплокомуненерго": "Якщо один котел, два-три на 90-квартирний будинок, то гідравліка, газовий котел буде працювати. Але досвід показує і є розрахунки, якщо у таких будинках 25% буде відключено від центрального опалення і гарячого водопостачання".
Заборонити індивідуальне опалення чиновники не можуть. Люди ставлять лічильник на газ і під’єднують побутові котли, не з’ясовуючи технічних можливостей. На підготовку до зими Ужгороду треба 4,5 мільйони гривень. Міська влада виділила тепловикам лише чверть необхідного й аргументує, що «Ужгородтеплокомуненерго» мерії не підпорядковується.
Володимир Бобков, перший заступник міського голови м. Ужгорода: "Чомусь міський бюджет магазин не фінансує. А теплокомуненерго ми повинні фінансувати. Хай мені пояснять, чому? Чому ми повинні їх фінансувати? Їм хтось не платить, вони не можуть здійснювати свою діяльність нормально. Хай піднімають, вибачте, свої задниці, йдуть по людях і збирають усі заборгованості. Їм боргують мільйонів десь 15".
Ужгородська влада пропонує альтернативу підприємству-банкруту – локальні міні-котельні. За три роки ними обладнають усі бюджетні установи міста. Лише після цього черга дійде до багатоквартирних будинків.
За матеріалами:
ICTV
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас