Суд заборонив перереєстрацію акцій "Оболоні", придбаних для "Сармата" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Суд заборонив перереєстрацію акцій "Оболоні", придбаних для "Сармата"

31
Відповідно до рішення суду, реєстрація та будь-які дії із придбаними ЗАТ «Сармат» акціями ЗАТ «Оболонь» заборонено до рішення справи по суті. Про це сказав почесний президент ЗАТ «Оболонь», народний депутат Олександр Слободян.
«Є рішення трьох судів у нашу користь — Господарчого суду міста Києва а також Деснянського та Шевченківського райсудів про те, що реєстрація та будь-які дії із купленими «Сарматом» акціями «Оболоні» заборонено. Вони не підлягають реєстрації», — сказав Слободян ForUm‘у. Також він зазначив, що 27 травня чи трохи пізніше відбудеться суд за позовом «Оболоні» до реєстратора, який не має право реєструвати нового акціонера. Слободян сказав, що «Сармат» подав документи на реєстрацію, однак вона ще не розпочалася. «Це один з робочих моментів боротьби з агресором», — сказав він, додавши, що «Оболонь» також не відмовилася від планів позиватися з акціонерами, які продали свої акції.
«Порушується кілька законів, антимонопольне законодавство, закон про господарчі товариства, закон про власність та інші. Останній передбачає право акціонера та АТ на першочергову покупку акцій. Жодного моменту не було, щоб ті, хто продав “Керамету” (компанії, що здобувала акції для «Сармата» — Ред.) акції, звернувся до ЗАТ «Оболонь із проханням придбати їх», — сказав Слободян.
Він також відкинув інформацію про те, що акції ЗАТ «Оболонь» купує не власне «Сармат», а голландська компанія Haineken через «Сармат». Така інформація з'явилася у деяких ЗМІ. «Принаймні, в нас такої інформації немає», — сказав Слободян, додавши, що взагалі західні компанії цікавляться «Оболонню» стосовно купівлі з 1992 року.
Він також виключив можливість «Самату» домогтися покупки 41,5 % акцій «Оболоні». «Те, що часто проголошував «Сармат», і те, що він має — різні речі, — сказав він. — Ситуація склалася так, що вони не можуть купити 41,5 % акцій, котрі значаться у договорі із «Керамет-інвестом». Вони забули про Антимонопольний комітет». Група «Сармат», якби вона домоглася такого результату, отримала б 42,2 % ринку пива, сказав Слободян, додавши, що навіть два заводи — «Сармат» і «Оболонь» — за підсумками минулого року перевищили припустимі АМК 35 %. «Я вже не кажу про підсумки першого кварталу нинішнього року, коли тільки одна «Оболонь» має понад 30 % ринку», — підсумував Слободян.
Як повідомлялося, ЗАТ «Сармат» розпочало скуповувати акції ЗАТ «Оболонь» через інвестиційну компанію «Керамет-інвест» у лютому. У квітні Антимонопольний комітет України направив на адресу ЗАТ «Сармат» лист із попередженням про можливе порушення законодавства «Про захист економічної конкуренції» та про відповідальність за спробу монополізувати ринок пива України.
У випадку викупу ЗАТ «Сармат» 41,5 % акцій ЗАТ «Оболонь», передбаченого договором комісії з інвестиційною компанією «Кермет-інвест» (через яку «Сармат» уже придбав 12 % акцій ЗАТ «Оболонь»), частина ЗАТ «Сармат» та інших пивоварних заводів, в управлінні яких бере участь «Сармат», перевищить 40 % ринку пива в Україні. На думку експертів АМК, зосередження такої частки в руках однієї компанії призведе до монополізації ринку пива в Україні. Закон «Про захист економічної конкуренції», котрий набрав чинності 2 березня 2002 року, забороняє таку концентрацію.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас