Газпром прокачує через Україну лише половину заброньованих потужностей
Заявка Газпрому на транзит газу через Україну 14 лютого становить 58,6 млн кубометрів після приблизно 52 млн кубів у попередні три доби. Це істотно менше за обсяг бронювання за довгостроковим контрактом (109 млн кубів на добу).
З експортних газопроводів Газпром пріоритетно завантажує Північний потік (170 млн кубів на добу), потім йде завантаження українського газотранспортного коридору. На 14 лютого Газпром, як і раніше, не бронював потужності газопроводу Ямал-Європа. Постійний прямий потік магістраллю припинився 21 грудня 2021 року.
Про опалювальний сезон, що завершується, можна сказати, що зима в Європі видалася досить м’яка. Середня температура у лютому поки що на два з половиною градуси вища, ніж роком раніше.
Вироблення електроенергії з відновлюваних джерел у Європі минулого тижня збільшилося. Частка вітрової генерації у виробництві електроенергії у регіоні на тижні з 7 по 13 лютого становила 17,2% після 16% на тижні з 31 січня до 6 лютого.
Рівень запасів газу у підземних сховищах Європи за підсумками газової доби 12 лютого (на ранок неділі, 13 лютого) опустився до 33,83%. Це на 13 відсоткових пунктів нижче за середній рівень за останні п’ять років. За перші 12 днів лютого витрати газу з ПСГ на чверть перевищують середній рівень за останні п’ять років.
Надходження газу з терміналів СПГ до газотранспортної системи Європи у лютому 2022 року зростає вдвічі відносно рівня лютого 2021 року. Середній рівень використання потужностей регазифікаційних терміналів у лютому становить 62%.
За матеріалами: НВ
Поділитися новиною