Куди недержавні пенсійні фонди інвестують гроші учасників — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Куди недержавні пенсійні фонди інвестують гроші учасників

Казна та Політика
1159
Про функціонування системи недержавного пенсійного забезпечення, запровадження обов’язкових пенсійних накопичень та роботу недержавних пенсійних фондів розповіла на зустрічі “Все про недержавне пенсійне забезпечення та НПФ” голова ради недержавних пенсійних фондів «Взаємодопомога» та «Гарант-Пенсія», член ради «Всеукраїнської асоціації недержавних пенсійних фондів», експертка у запровадженні другого рівня пенсійної системи Ольга Бондаренко.
Інвестиціями грошей учасників недержавних пенсійних фондів займається компанія з управління активами, з якою співпрацює НПФ. Закон зобов’язує таку компанію вкладати гроші в різні інвестиційні інструменти.
Обмеження щодо інвестиційних інструментів такі:
  • Банківські депозити, ощадні сертифікати (не більше 10% в один банк), ОВДП – 50% максимум.
  • Корпоративні облігації (не більше 5% в одного емітента), акції українських емітентів, іпотечні цінні папери – не більше 40%.
  • Муніципальні облігації та цінні папери іноземних емітентів – максимум 20%.
  • Для банківських металів та об’єктів нерухомості гранична межа – 10%.
  • Вкладатися в усі інші активи НПФ може в межах 5%.
«Візьмемо базовий сьогодні інструмент – депозити. Не більше 10% від обсягу активів можна розмістити в один банк. Усього депозитного портфелю у фонда може бути до 50%. Тобто, якщо у фонда стратегія розміщення в депозити, то він має розділити свою суму між п’ятьма банками. Банківські метали, об’єкти нерухомості – не більше 10%. Тобто, якщо ваш внесок, наприклад, 1 тис. грн, на 100 грн купуються банківські метали, 100 грн розміщується на депозит у якийсь банк, на 200 грн купуються муніципальні облігації, ще на 200 грн купуються акції Apple, Netflix і таке інше. На інші активи припадає не більше 5%. Це можуть бути, наприклад, об’єкти мистецтва. Ваша тисяча гривень диверсифікується, розбивається на маленькі суми та вкладається в різні інвестиційні інструменти», – розповіла Ольга Бондаренко.
З її слів, ще 3 роки тому основними інвестиційними інструментами НПФ були ОВДП і депозити. Сьогодні ситуація кардинально змінилася – гроші учасників НПФ диверсифікуються більше.
Також Бондаренко звернула увагу, що пенсійними активами, відповідно до закону, не можуть бути:
  • цінні папери, емітентом яких є одна з компаній, яка обслуговує НПФ – зберігач, компанія з управління активами, адміністратор, аудитор;
  • цінні папери, які не пройшли лістинг фондової біржі;
  • цінні папери, емітентами яких є інститути спільного фінансування; векселі.
Вона нагадала, що пенсійні активи не можуть бути предметом застави.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас