1423
Що зараз відбувається з гривнею і як це впливає на курс долара — експерт
— Особисті фінанси
Гривня після досягнення локального мінімуму відносно долара в листопаді 2020 року (28,67 грн/$) впевнено зміцнювалася протягом 12 місяців. У листопаді 2021-го відбувся злам цієї тенденції.
Про це розповів керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.
За його даними, зміцненню курсу української грошової одиниці сприяли рекордний урожай, сприятлива цінова кон’юнктура для всіх видів вітчизняної сировини, отримання держкомпаніями кредитів, які конвертували на міжбанку в гривню, а також переїзд IT-спільноти і програмістів із Білорусі.
Експерт додає, що гривня не зміцнилася б так, якби крім сильної пропозиції валюти не був слабким попит.
🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua
“Стримуючим фактором купівель валюти була складна епідеміологічна ситуація, яка не дозволяла імпортерам розраховувати на відновлення і активні покупки, оскільки є ризик піти в локдаун і сидіти на запасах без виручки”, – сказав він і додав, що туристичний бізнес також залишався пригніченим.
Експерт також нагадав, що енергетики вирішили проходити опалювальний сезон на запасах, сформованих до осені. Все це призвело до того, що гривня стала п’ятою в списку найміцніших валют відносно американського долара.
За словами Шевчишина, в листопаді настрої на ринку змінилися кардинально.
“Вихід нерезидентів з ОВДП і українських інвестицій на тлі ризиків військового конфлікту з РФ, критична ситуація в енергетичному секторі і екстрений імпорт електроенергії та вугілля, купівля валюти зеленою енергетикою для розрахунків за кредитами, спекулятивні атаки і пасивність експортерів призвели до ослаблення гривні”, – резюмував він.
За матеріалами: УБР
Поділитися новиною