0 800 307 555
0 800 307 555

Нафтогаз попередив про ризик підвищення тарифів на газ для частини споживачів з 1 грудня


Нафтогаз попередив про ризик підвищення тарифів на газ для частини споживачів з 1 грудня

Finance.ua як портал, що дбає про ваші фінанси, дізнався, що вартість газу для клієнтів, які отримують блакитне паливо від постачальника «останньої надії» (ПОН), без підтримки з боку НКРЕКП для стабілізації ціни з 1 грудня, може змінюватися щодня й може становити понад 30 грн/куб. м.

Про це заявили в ГК «Нафтогаз».

Таке рішення для побутових клієнтів, які не обрали ринкового постачальника й отримують газ від постачальника «останньої надії», стало можливим завдяки ухваленню та підписанню Закону України № 2553.

Читайте також: Скільки платити за газ, якщо у квартирі немає лічильника

У компанії нагадали, що 29 листопада 2021 року Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії».

Що це означає. Відповідно до цього закону ГК «Нафтогаз України» звернулася до НКРЕКП щодо підключення всіх побутових клієнтів ПОН на умовах базової річної пропозиції. Це дозволить клієнтам отримувати газ протягом усього опалювального сезону за ціною — 7,96 грн/куб. м (з ПДВ, без вартості розподілу / доставки).

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» очікує позитивне рішення регулятора щодо створення сталих умов для споживачів природного газу.

Якщо регулятор не підтримає рішення. У разі відсутності підтримки зі сторони НКРЕКП з 1 грудня 2021 року постачальник «останньої надії» буде зобов’язаний здійснювати постачання газу всім своїм споживачам за ціною, розрахованою за формулою, яка наведена в пункті 24 Порядку проведення конкурсу з визначення постачальника «останньої надії», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2021 року № 1102. У такому разі ціна на газ буде змінюватися щодня й може становити понад 30 грн/куб. м.

Довідка Finance.ua:

  • після створення в Україні енергетичних бірж похідних фінансових інструментів у перспективі звичайні громадяни зможуть купувати на них, наприклад, ф’ючерси на електроенергію або постачання газу для опалення власного будинку.

До речі, в телеграм-каналі Finance_ukr ми часто публікуємо лайфхаки, як заощаджувати на сплаті комунальних послуг.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua