0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: на курс сьогодні вплинуть аукціон ОВДП, дефіцит гривні та цейтнот за розрахунками у клієнтів


Міжбанк: на курс сьогодні вплинуть аукціон ОВДП, дефіцит гривні та цейтнот за розрахунками у клієнтів

У вівторок ситуація на валютному міжбанку України кардинально зміниться. Якщо вчора через вихідний в США торги по долару проходили на умовах поставки ТОМ і це істотно знижувало активність всіх клієнтів, то сьогодні на ринок вийдуть всі. І маленькі компанії, і найбільші гравці. Причина проста — залишилося всього два повноцінні робочі дні до чотириденних вихідних в Україні, після яких відразу ж настане період розрахунків бізнесу з державою по податках.

Крім цього, багато покупців і продавців по долару не хотіли вчора проводити свої угоди на ТОМі й відразу ж переносили їх на сьогодні. У підсумку, це призведе до зростання обсягів операцій на українському міжбанку. За нашими прогнозами, вони складуть не менше $ 155−210 млн в доларовому еквіваленті при укладенні до 510−650 угод.

Вчорашні два виходи Нацбанку з купівлею долара свідчать про те, що пропозиція валюти продовжує перевищувати попит і дефіцит гривні у експортерів зберігається. А це вселяє оптимізм в частині поведінки курсу на торгах для тих покупців, хто зараз має достатньо гривні і часу, щоб вибрати оптимально низький рівень котирувань для своїх угод.

З іншого боку і великі імпортери також уважно стежать за ситуацією і готові закривати свої угоди в разі потенційного розвороту курсу в бік зростання. Цей відкладений попит — зараз головна загроза для нацвалюти на торгах.

У вівторок відбудеться і аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП. Чиновники залишили до розміщення тільки облігації на 3 млрд гривень кожних з терміном обігу 317 і 462 дні, а також без обмеження по сумі ОВДП у гривні на 749, 994 і 1673 дні. 500 млн на короткі терміни вони зняли після консультацій з первинними дилерами, що свідчить про те, що покупці не готові купувати навіть короткі папери з низькою прибутковістю і готові працювати тільки з прибутковостями понад 11% річних. Це не дивно при поступовому збільшенні показників інфляції в Україні.

За нашим прогнозом, на аукціоні 12 жовтня буде продано ОВДП на суму від 2,35 млрд до 5,6 млрд гривень з прибутковістю в гривні від 11,50% до 12,75% річних, залежно від термінів облігацій.

Розрахунки за ними в середу і сам сьогоднішній аукціон істотно впливатимуть на поведінку як місцевих інвесторів, так і нерезидентів, що також позначиться на обсягах операцій на валютному міжбанку.

Нацбанк продовжить політику періодичного виходу на торги з інтервенціями, щоб давати певні меседжі учасникам торгів у частині курсоутворення.

Курси міжбанку, за прогнозами Finance.ua, 12 жовтня будуть в межах: долар — коридор 26,25−26,45 грн, євро — коридор 30,30−30,65 грн.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть у межах:

  • Долар: коридор купівель і продажів 26,20−26,55 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах 15−20 коп, а в касах банків до 20−25 коп.
  • Євро: у банках, як завжди, ширший коридор від 30,10 до 30,70 грн при спреді до 25−30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах значно вужчого коридору від 30,25 до 30,60 грн при спреді до 20−25 копійок.

Курс долара на міжбанку — графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
долар США — 26,34 / 26,36
євро — 30,49 / 30,51

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua