0 800 307 555
0 800 307 555

Деякі регіони України ризикують залишитися без газу: експерт порадив, як цього уникнути


Деякі регіони України ризикують залишитися без газу: експерт порадив, як цього уникнути

У східних і південних регіонах України можуть виникнути проблеми з газопостачанням через зупинення транзиту газу територією нашої держави.

Про це розповів енергетичний експерт Сергій Дяченко на телеканалі «Україна 24».

За його словами, проблеми за відсутності транзиту виникнуть через особливості української ГТС.

«Наша газотранспортна система побудована так, що якщо немає транзитного газу, можуть бути проблеми з газопостачанням на сході та півдні України. Річ у тому, що сховища розташовані на заході, і якщо компресори при транзиті працюють зі сходу на захід, то не можна постачати газ на південь і схід України. Система працювала таким чином, що на сході відбирався транзитний газ і заміщався зі сховищ на заході», — сказав Дяченко.

Експерт пояснив, що уникнути проблем із газом узимку можна, якщо перевести газотранспортну систему на реверс.

«Тобто, якщо не буде транзитного газу, для забезпечення сходу України взимку потрібно буде переводити нашу ГТС на реверс. У 2009 році це робили, днів за 10 це можна зробити, зараз це вирішується», — сказав він.

30 грудня 2019 року Україна і Росія підписали контракт на транзит газу до Європи строком на п’ять років з можливістю пролонгації на десять років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua