0 800 307 555
0 800 307 555

Гроші з картки та поповнення мобільного у селах: на що здатні пересувні відділення Укрпошти


Гроші з картки та поповнення мобільного у селах: на що здатні пересувні відділення Укрпошти

Укрпошта планує забезпечити доступність цифрових і банківських послуг у кожному населеному пункті країни за допомогою пересувних відділень.

Finance.ua як портал, що дбає про ваші фінанси, дізнався в компанії, що зміниться для працівників та клієнтів Укрпошти.

Читайте також: «Укрпошта» хоче взяти участь у торгівлі землею, а також постачати газ і електроенергію

«Цей проєкт давно не про купити машини та комп’ютери. Він про сучасний клієнтський сервіс й обслуговування «в один клік», про звітність день у день, про якісно нові умови роботи для працівників, про нову сторінку в історії Укрпошти й України», – каже генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.


Фото: Finance.ua

Як було раніше. До запуску пересувних відділень у маленьких селах працювали стаціонарні відділення, будівлі яких часто в напівзруйнованому стані. А хутори, де мешкають кілька десятків людей, обслуговували постійні листоноші.

Що зміниться. Цю функцію на себе переберуть пересувні відділення з бригадою з трьох людей: листоноші, водія-супроводжувача та начальника пересувного відділення. Бригада доставлятиме все необхідне в домівки людей, а також допомагатиме сплатити за комунальні послуги, поповнити мобільний рахунок тощо.

У пересувних відділеннях можна буде навіть зняти гроші з картки.

«Банківські відділення та банкомати присутні в 4% населених пунктів країни», – звертає увагу Ігор Смілянський.


Фото: Finance.ua

Він також додав, що завдяки пересувним відділенням Укрпошти 37% населення взагалі вперше отримає доступ до банківської інфраструктури.

Що зміниться для працівників:

  • у селах листоноші зазвичай працюють не на повну, а на 0,2-0,3 ставки. Тобто вони отримують найменшу зарплату в країні. Із запуском пересувних відділень листоноші отримали можливість працювати на повну ставку та, відповідно, більше заробляти. У середньому зарплата таких листонош зросте на 70% (середньомісячна зарплата листоноші у 2020 році склала 6259 грн).

Скільки коштує пересувне відділення:

  • гроші на реалізацію проєкту Укрпошта взяла зі свого обороту, а також залучила кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку. Відповідну угоду на 63 млн євро сторони підписали в листопаді минулого року;
  • закупівлю автівок Укрпошта проводила через систему ProZorro, що дозволило придбати базовий автомобіль за ціною на 21,3% нижчою за ринкову. Вартість одного повноцінного пересувного відділення Укрпошти після всіх необхідних модифікацій склала 679,4 тис. грн.

Довідка Finance.ua:

  • пересувні відділення – це не вигадка Укрпошти, а реалізація успішного світового досвіду. За даними Всесвітнього поштового союзу, їх використовували й використовують 142 поштові адміністрації світу;
  • серед них Австралія, Австрія, країни Балтії, Велика Британія, Ізраїль, Італія, Угорщина, Швейцарія.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
В Контексті Finance.ua